Rajd na orientację "Na przijmo bez Gaszowice i okolice". Biegniemy dla Julki i Franka.

W dniu 22.04.2017 r. Grupa Biegowa Luxtorpeda Czerwionka organizuje, po raz kolejny, rajd na orientację "Na przijmo bez Gaszowice i okolice". Baza będzie mieściła się tym razem w Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach. Rajd ten polega na odnajdywaniu w terenie, na podstawie rozdanych przed startem map, specjalnie oznaczonych miejsc na których czasem trzeba też wykonać dodatkowo zadanie specjalne.

Do pokonania są do wyboru trasy o długości 40 km, 15 km oraz krótka 4-5 km trasa rodzinna. Limity czasowe dobrane są tak, że trasę da się pokonać szybkim marszem, bądź wolnym truchtem. Trasy będą prowadziły przez malownicze tereny gminy Gaszowice oraz gmin ościennych, nie zabraknie (szczególnie na trasach 40 i 15 km) terenów leśnych. Startować można indywidualnie w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz drużynach mieszanych (na trasie rodzinnej 1-2 osoby dorosłe plus 1-3 dzieci w wieku do lat 12). O ile na trasach 40 i 15 km potrzebna jest przynajmniej przyzwoita kondycja fizyczna i znajomość nawigacji na podstawie mapy, o tyle trasa rodzinna przeznaczona jest praktycznie dla każdego, kto jest w stanie przejść w kilka godzin 4-5 km. Na trasie tej nie będzie prowadzona końcowa klasyfikacja a liczyć się będzie przede wszystkim dobra zabawa oraz wspólne spędzenie czasu i rozwiązywanie zagadek czy wykonywanie prostych zadań sprawnościowych.

Organizatorzy rajdu na orientację „Na przijmo bez Gaszowice i okolice” wraz z fundacją PKO BP zapraszają do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz 2,5 letniej Julki oraz 8,5 letniego Franka. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „ biegnę dla Julki i Franka”. Szczegóły w załączniku.
Serdecznie zapraszamy !!

bieg na orientacje

Załączniki:
Pobierz plik (Na przijmo bez Gaszowice i okolice.pdf)Na przijmo bez Gaszowice i okolice.pdf[ ]126 kB
Pobierz plik (pko kartka.jpg)pko kartka.jpg[ ]35 kB