Lekcja z robotami czyli Dash i Dot w akcji

Trzy lata temu Nasza Szkoła zgłosiła się do II edycji Mistrzów Kodowania i od tej chwili rozpoczęła się wspaniała przygoda z kodowaniem w programie Scratch. W tym roku szkolnym dla ,,kodujących" uczniów zostały zakupione roboty Dash i Dot. To dzięki tym małym cudom techniki uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mogą uczyć się w tak innowacyjny sposób, kształtując kreatywność, logiczne myślenie, samodzielność w dochodzeniu do wniosków oraz współdziałanie w grupie.
We wtorek 4.04.2017 r.  odbyła się lekcja pokazowa, w której głównymi bohaterami były roboty. Zwiedzały one nasze miasto i gminę, szukając ciekawych miejsc. Zajęcia przeprowadziły G. Salamon oraz K. Pękała w klasie 4, ze względu na objęcie tej właśnie klasy innowacją pedagogiczną związaną z pilotażowym wdrażaniem programowania w szkołach. Nasza szkoła jako jedyna w powiecie rybnickim, a co za tym idzie w naszej gminie, przystąpiła do tego ministerialnego projektu. Wszyscy świetnie się bawili...Zaproszeni goście byli pełni podziwu dla umiejętności naszych czwartoklasistów...
Więcej informacji znajdziecie na stronie naszego miasta
http://www.czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3702&cntnt01origid=15&cntnt01returnid=16
Możecie także zobaczyć relacje z zajęć, która ukazała się w lokalnej telewizji TVT
https://www.youtube.com/watch?v=dmfP6_iuZO0

  • Lekcja z robotami czyli Dash i Dot w akcji_1
  • Autor: ZS nr 2
  • Odsłon: 130
  • Lekcja z robotami czyli Dash i Dot w akcji_2
  • Autor: ZS nr 2
  • Odsłon: 107

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Powiat w liczbach

polska w liczbach