IX Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych już za nami

Kolejna już IX edycja przeglądu zespołów artystycznych tym razem odbyła się w Centrum Kulturalno Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach 12 czerwca br. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Rybniku wraz z gminami, a gospodarzem tegorocznej edycji przeglądu była gmina Czerwionka-Leszczyny. Była to okazja do przedstawienia talentów dzieci i młodzieży gmin powiatu rybnickiego. Corocznie uczestnicy pokazują wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Każdą gminę powiatu rybnickiego reprezentowała w danej kategorii jedna osoba lub zespół.
Jury w składzie: Krzysztof Mrozek (Gmina Lyski), Anna Porwoł (Gmina Jejkowice), Halina Karwot(Gmina Świerklany), Karina Stępień (Gmina Gaszowice) Magdalena Grzegorzek (Miasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny), Grażyna Bzdziuch i Grzegorz Potysz (Starostwo Powiatowe), miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich naradach w każdej z kategorii ukształtowały się następujące miejsca oraz wyróznienia:
Kategoria - zespoły muzyczne:
I miejsce - Marta Konsek z Jejkowic
II miejsce - chór "Gaudeo" ze Świerklan
III miesjce - Klaudyna Siwek z Czerwionki-Leszczyn
Wyróżnienia: Daria Piotrowska z Lysek i zespół "Takt" z Gaszowic
Kategoria - zespoły taneczne:
I miejsce - zespół "Rytm" z Czerwionki-Leszczyn
II miejsce - duet taneczny Alicja Kieś i Marek Bochenek ze Zwonowic
III miejsce - zespół "Cekin" ze Świerklan
Wyróżnienia: zespół "Roztańczeni" z Jejkowic i zespół "Koral" z Czernicy
Wszystkim uczestnikom gratulacje złożył Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska oraz dyrektor CKE Mariola Czajkowska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych w następnych latach na kolejnych przeglądach.

• IX Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych już za nami_1
  • IX Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych już za nami_2