Nowy rok szkolny – zdrowa sylwetka dziecka

kolażTornister, biurko, buty na nowy rok szkolny... Fizjoterapeuta podpowie, jak zadbać o zdrową sylwetkę dziecka.
Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med organizuje bezpłatne konsultacje dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak dobrać właściwy tornister, plecak, czy obuwie dla swojego dziecka. - Zły tornister grozi wadami postawy, zmniejszeniem pojemności płuc, może powodować mrowienie rąk, bóle głowy i kręgosłupa – przestrzega Magdalena Karpiak, fizjoterapeuta Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku.
Za kilka dni rozpoczęcie roku szkolnego. Rodzice czynią ostatnie starania w doborze przyborów szkolnych, mebli, tornistrów, czy butów. Kierując się dobrem dziecka szukają najlepszego rozwiązania. Najczęściej mają dylemat, co wybrać: plecak czy tornister? - Dla pierwszaków najlepszym rozwiązaniem jest tornister dopasowany do wzrostu dziecka. Ważne, żeby miał odpowiedni kształt i wagę, szerokie i miękkie szelki, których długość można regulować oraz żeby miał wyprofilowany i usztywniony tył. Pamiętajmy, żeby sam w sobie był lekki. Uczniowie starszych klas mogą nosić plecaki, ale koniecznie z wymienionymi udogodnieniami – podpowiada fizjoterapeutka.
Kolejnym szkolnym wyzwaniem dla rodziców jest wybór obuwia. Miękka podeszwa, czy sztywna. Wysokie, do kostek, czy lepiej jednak typowe kapcie, by noga za mocno się nie pociła? Jak zapewnia specjalista, wybór tych ostatnich powinien być szczególnie przemyślany, bo buty mają duży wpływ na wady postawy u dziecka. Jakie zatem powinny być?
Na to i wiele innych pytań odpowiedzą fizjoterapeuci i rehabilitanci z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 66.
Bezpłatne konsultacje i diagnostyka dziecka odbywać się będą w dniach 28 i 29 sierpnia, w godz. od 15.30 do 17.00. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie: 32 42 40 620 wew. 112 lub 785 565 552.

Dodatkowo w poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 15:00 będzie można wysłuchać półgodzinnej prelekcji na temat doboru tornistra, obuwia i mebli do pokoju dziecięcego. Wszystko dla zdrowego kręgosłupa twojego dziecka i prawidłowej postawy ciała.

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach