Dożynki Powiatowo – Gminne w Palowicach

W niedzielę swoje tradycyjne święto obchodzili rolnicy, którzy mieli21170821 1102507449880429 1882371221 o okazję uroczyście podziękować za tegoroczne plony. Dożynki Powiatowo – Gminne, których organizatorami było Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Gmina i Miasto  Czerwionka – Leszczyny, miały miejsce 27 sierpnia 2017r. Msza Święta Dożynkowa w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Bełku, zainaugurowała rozpoczęcie święta plonów, po której ruszył korowód dożynkowy w kierunku boiska LKS „Orzeł” w Palowicach. Mieszkańcy gminy oraz powiatu mieli możliwość zobaczyć piękne kolorowe wozy, ciekawe dekoracje oraz oryginalne stroje uczestników. Cała trasa była pięknie udekorowana , natomiast mieszkańcy dopisali swoją obecnością na trasie przejazdu korowodu. Uroczystego otwarcia Dożynek dokonał burmistrz gminy i miasta  Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Starosta Rybnicki Damian Mrowiec.

Jak co roku odbyła się również prezentacja koron przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którym przygotowano wesołe miasteczko i kolorowe dmuchańce. W części artystycznej na scenie pojawiła się Orkiestra Miejska „Dębieńsko” wraz z występem mażoretek. Pod wieczór swoje umiejętności zaprezentowały takie gwiazdy jak „Kabaret Młodych Panów”, „Michalina Starosta”, „Kapela z Naszego Miasteczka” oraz długo wyczekiwany zespół „Baciary”. Po występie zespołu rozpoczął się widowiskowy pokaz sztucznych ogni, a następnie rozpoczęła się zabawa taneczna. Serdeczna rodzinna atmosfera sprawiła, że dożynkowa zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Cieszymy się, że kolejne bardzo udane i świetnie zorganizowane święto plonów odbyło się z udziałem tysięcy mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Rolnikom życzymy wszystkiego najlepszego, jeszcze lepszych plonów i do zobaczenia za rok!

Fotorelacja 1:

• Dożynki Powiatowo-Gminne w Palowicach 27.08.2017 r._01