Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Książenicach już otwarte. Jerzy Dudek gościem specjalnym.

26.09.2017 r. boisko w Książenicach dołączyło do grona nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów sportowych w gminie Czerwionka-Leszczyny. Dzieci i młodzież będą mogli grać na nim nie tylko w piłkę nożną, ale także w koszykówkę, piłkę ręczną czy siatkówkę. Jerzy Dudek, wspólnie z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim oficjalnie otwarli nowe boisko, przecinając symboliczną wstęgę, zaś ksiądz Roman Laksa, proboszcz parafii w Książenicach poświęcił je, żeby, jak powiedział „nikomu tutaj nic złego się nie stało”. Gratulacje i życzenia sukcesów i rozwoju sportowych pasji złożył osobiście Wicestarosta Marek Profaska.
Po uroczystości oficjalnego otwarcia boiska oraz programie artystycznym, w którym zaprezentowali się uczniowie książenickiej szkoły, uczniowie udali się na spotkanie z Jerzym Dudkiem. Piłkarz opowiedział im o swojej piłkarskiej karierze, grze w klubach piłkarskich takich jak Feyenoord Rotterdam, FC Liverpool czy Real Madryt, podkreślając jednocześnie, że wszystko to możliwe było dzięki jego ciężkiej i konsekwentnej pracy oraz wielogodzinnym treningom: „To skąd jesteście nie ma żadnego znaczenia. Na początku ja także nie wierzyłem, że zwykły chłopak ze Szczygłowic może trafić do wielkiego świata. Kiedy byłem dzieckiem marzyłem, żeby być profesjonalnym piłkarzem. Bardzo tego chciałem, ale wydawało mi się to niemożliwe. Jak sami widzicie – marzenia jednak mogą się spełniać, jeżeli trochę się im pomoże”.

W uroczystości otwarcia nowego boiska w Książenicach uczestniczyli również Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki Grzegorz Wolnik, Naczelnik Wydziału Edukacji Iwona Flajszok, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Kowalski, radni oraz pracownicy.
Po niedawnym otwarciu boiska sportowego w Szczerbicach,jesteśmy dumni, że baza sportowa w gminie Czerwionka – Leszczyny a zarazem w powiecie rybnickim stale się rozbudowuje i nowocześnieje, dla rozwijania pasji sportowych dzieci i młodzieży.

 • Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Książenicach już otwarte. Jerzy Dudek gościem specjalnym. _1
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 174
 • Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Książenicach już otwarte. Jerzy Dudek gościem specjalnym. _2
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 200
 • Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Książenicach już otwarte. Jerzy Dudek gościem specjalnym. _3
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 164
 • Nowe boisko przy Szkole Podstawowej w Książenicach już otwarte. Jerzy Dudek gościem specjalnym. _4
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 170

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach