Wicemistrz Europy Juniorów Łukasz Wojaczek w Starostwie Powiatowym w Rybniku

W dniu 03.11.2017 r. Starosta Rybnicki Damian Mrowiec gościł w Starostwie Powiatowym aktualnego wicemistrza Europy Juniorów Łukasza Wojaczka, na co dzień grającego w LKS Lyski Sekcja Skata Sportowego. Mistrzem Europy został skacista z Niemiec.
W dniach 6-14.10.2017 odbyły się XX mistrzostwa Europy w Wiśle. Brało w nich udział 632 graczy, w tym 63 kobiety i 5 juniorów. Turniej składał się z pięciu dni grania, w każdym dniu rozegrane zostały 3 serie po 48 rozdań W poniedziałek 9.10.2017 r. grały reprezentacje narodowe. Reprezentacja Polski zdobyła wicemistrzostwo Europy drużynowo. Dla graczy którzy nie grali w reprezentacji był turniej o puchar burmistrza miasta Wisła. W środę był dzień wolny, w którym dla chętnych odbył się turniej o nagrodę „Hotelu Gołębiewski”. Wszystkie 3 serie były grane systemem play-off z rozstawienia. W sobotę grała najlepsza 16 - nastka o tytuł mistrza Europy. Każdy grał z każdym na duże punkty. Jeden Polak grał w 16- nastce i zajął 6 miejsce. Wieczorem odbyła się gala na której zostały rozdane wszystkie nagrody.

Historia osiągnięć Łukasza przedstawia się imponująco:
2009 rok
- marzec pierwszy rozegrany turniej.
2010 rok
- IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
- II miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Juniorów
2011 rok
-II miejsce w klasyfikacji generalnej GPPJ
2012 rok
2017 rok
-I miejsce w MPJ
-wicemistrzostwo Europy Juniorów Wisła
-wicemistrzostwo Polski drużynowo w 1 lidze.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia i promocji Powiatu Rybnickiego w kolejnych turniejach krajowych i międzynarodowych. Informujemy również, że Łukasz jest synem naszego Radnego Powiatowego Grzegorza Wojaczka, któremu też serdecznie gratulujemy.

• Wicemistrz Europy Juniorów Łukasz Wojaczek w Starostwie Powiatowym w Rybniku _1
  • Autor: SP Rybnik
  • Wicemistrz Europy Juniorów Łukasz Wojaczek w Starostwie Powiatowym w Rybniku _2
  • Autor: SP Rybnik