Grand Prix Polski w skacie w Rybniku - Niedobczycach

W hali MOSiR w Niedobczycach 18.11.2017 r. odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski. W zawodach wystartowało 319 osób. Pierwsze miejsce zajął Piotr Grzywaczek (Gwarek Bolina KWK Wieczorek, 190 DP, 3257 pkt, 29 wygranych, cztery wpadki), drugie miejsce zajął Jan Maroński (ChSM Chorzów, 187 DP, 3213 pkt, 29 wygranych, jedna wpadka), natomiast na trzeciej pozycji uplansował się Marian Stisz (KS Marcel Radlin, 184 DP, 3165 pkt, 29 wygranych, jedna wpadka). Uhonorowanych zostało w sumie 58 szkaciorzy, były puchary dla najlepszej zawodniczki, którą została Monika Gajda (Forteca Świerklany), najlepszego juniora Łukasza Wojaczka (LKS Lyski), najlepszego seniora Mariana Stisza oraz najlepszego szkaciorza z powiatu rybnickiego Wiesława Biernata. Puchary dla trójki zwycięzców ufundował Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika, natomiast cztery puchary specjalne Damian Mrowiec Starosta Rybnicki
Stanisław Niemiec Kierownik turnieju podsumowując wydarzenie powiedział – „Zdarzyło się aż pięć granowerów, a już jeden to rzadkość”. Ci co mieli wykładaną kartę, otrzymali śląskie talie z logo powiatu rybnickiego, które przekazał osobiście Wicestarosta Marek Profaska. Na imprezach centralnych nie wolno ich używać, bo tam obowiązkowe są karty francuskie, ale są dozwolone na imprezach okręgowych, poza tym to rarytas dla kolekcjonerów, których nie brakuje wśród szkaciorzy. Dodał również, "że sędziowie nie mieli co robić". Jeden z arbitrów żartował nawet, że „przygotowałem sobie siedem czerwonych kartek, ale żadnej nie wykorzystałem”.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim miłośnikom gry w skata życzymy kolejnych możliwości sprawdzenia swoich umiejętności. Do zobaczenia za rok!