XV Powiatowy Przegląd „Z Piosenką i Tańcem po Europie”

aCentrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach 23.11.2017 r. gościło uczestników XV Powiatowego Przeglądu „Z Piosenką i Tańcem po Europie”. Od 2002 roku organizatorem przeglądu jest Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach.

Przewodnikami po krajach Europy zostały w tym roku dzieci z przedszkoli z terenu Czerwionki-Leszczyn oraz gmin sąsiednich. „Składam serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w organizacji przez 15 lat Powiatowego Przeglądu „Z piosenką i tańcem po Europie“.
Życzę Pani Dyrektor oraz wszystkim organizatorom wielu sukcesów, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, satysfakcji z wykonywanej pracy, niesłabnącego zaangażowania w realizacji kolejnych przeglądów. “ powiedział Marek Profaska Wicestarosta Rybnicki, który uroczyście otworzył XV Powiatowy Przegląd.
„W tym roku nasze przedszkole obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia. Od lat nasza placówka organizuje przeglądy dla przedszkolaków. 15 lat temu zorganizowaliśmy pierwszy przegląd europejski. Powołana komisja miała wówczas ogromny problem, aby przyznać trzy pierwsze miejsca, ponieważ wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Uczestnikami były wtedy tylko przedszkolaki z naszej gminy, jednak z biegiem lat przegląd zyskał zainteresowanie innych miejscowości, rozszerzając się o kolejne powiaty województwa śląskiego” - opowiadała o początkach przeglądu Dyrektor Przedszkola nr 10, Gabriela Grochla, dziękując za zaangażowanie w przegląd małym artystom oraz ich opiekunom.
W XV Przeglądzie „Z piosenką i tańcem po Europie” uczestniczyły przedszkola:
• Przedszkole nr 5 im. Krainy Bajek w Mikołowie
• Miejskie Przedszkole Nr 3 im. Juliana Tuwima w Knurowie
• Przedszkole nr 1 w Świerklanach
• Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie
• Przedszkole nr 10 im Juliana Tuwima w Czerwionce – Leszczynach
• Przedszkole w Bełku
• Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce – Leszczynach
• Przedszkole nr 1 z oddziałem integracyjnym „Promyczek” w Czerwionce-Leszczynach
• Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka w Czerwionce – Leszczynach
• Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną” w Czerwionce-Leszczynach
• Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa” w Czerwionce-Leszczynach
• Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach
• Oddział Przedszkolny przy SP w Stanowicach
• Oddział Przedszkolny przy SP w Palowicach

W uroczystości uczestniczyli również: Wiesław Janiszewski Burmistrz Gminy i Miasta, Jan Tokarz Przewodniczący Rady Powiatu, Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia, Grażyna Strzelecka  Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Czerwionce-Leszczynach, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Stefania Szyp  Kultury i Sportu, Mariola Czajkowska Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach, dyrektorzy i pracownicy szkół oraz przedszkoli, rodzice i opiekunowie.
Cały przegląd zakończyła uroczystość wręczenia upominków przedszkolakom na scenie przez Marka Profaskę Wicestarostę, Grzegorza Potysza Kierownika Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Powiatu Rybnickiego oraz Stefanię Szyp Przewodniczącą Komisji Oświaty Gminy Czerwionka-Leszczyny

 • XV Przegląd „Z Piosenką i Tańcem po Europie” _1
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 165
 • XV Przegląd „Z Piosenką i Tańcem po Europie” _2
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 151
 • XV Przegląd „Z Piosenką i Tańcem po Europie” _3
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 168
 • XV Przegląd „Z Piosenką i Tańcem po Europie” _4
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 169

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach