Finał 10. Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem

Już w najbliższy czwartek 30 listopada 526poznamy zwycięzców dziesiątej edycji Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem. O zwycięstwo w organizowanym przez Fundację EDF Polska wydarzeniu walczą drużyny z sześciu rybnickich szkół średnich.

Całość Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem składa się z dwóch części, najpierw młodzież rywalizuje w wybranej dyscyplinie, a potem spotyka się z olimpijczykiem. Na przestrzeni ostatnich lat w ramach tego wydarzenia goszczono kilkudziesięciu sportowców m.in.: Otylię Jędrzejczak, Mariusza Czerkawskiego, Leszka Blanika czy Tomasza Sikorę.

Co roku młodzież z rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, w tym młodzi mieszkańcy naszego powiatu, ma szansę zobaczyć na żywo i porozmawiać ze znanymi polskimi sportowcami, a także zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w konkurencjach sportowych i konkursie wiedzy o olimpijczykach. Pierwszy Mityng tegorocznej edycji odbył się 14 września. Jedną z konkurencji okazał się tenis stołowy, w którym niepokonanym okazał się Mieszkaniec Leszczyn, uceń ZST w Rybniku - Mariusz Kuźnik.

Gwiazdami 10. edycji byli: Grzegorz Skrzecz (pięściarz wagi ciężkiej, olimpijczyk z Moskwy), Kordian Korytek (koszykarz, wychowanek MKKS Rybnik), Bartłomiej Bonk (sztangista, brązowy medalista olimpiady w Londynie), Klaudiusz Sevkovic (celebryta, golfista, prezes żeńskiego klubu sportowego KPR Ruch Chorzów)

Finał tegorocznego Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem odbędzie się w czwartek 30 listopada o godzinie 11:00 w siedzibie Fundacji EDF Polska w Rybniku. W konkursie wiedzy o polskich olimpijczykach zmierzą się reprezentacje rybnickich szkół: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół nr 1 – I LO, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz IV Liceum Ogólnokształcące.

Wstęp jest bezpłatny.