Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony na całym świecie 5 grudnia. Również gmina Czerwionka – Leszczyny tego dnia pamięta o wszystkich, którzy otwierają swoje serca na potrzeby innych i bezinteresownie spieszą im z pomocą. W miniony wtorek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym nagrodzono tych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, którzy aktywnie działają w wolontariacie.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiono w 1985 roku, rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od tego czasu, właśnie 5 grudnia, w wielu krajach na całym świecie odbywają się uroczystości poświęcone tym, którzy w swoim życiu nie zapominają o bezinteresownej pomocy innym.
„Każdy kto chociaż dorzucił małą cegiełkę w obszarze pomocy i wsparcia w swojej działalności zasługuje na najwyższe wyróżnienie i podziękowanie. Taka praca jest nieoceniona, ale równie często, niestety i niedoceniania, stąd od kilku lat, 5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, staramy się podkreślić rolę tych wyjątkowych osób z naszej gminy. - mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Zwrócił się także do wszystkich wolontariuszy – Składam na wasze ręce serdeczne podziękowania, również w imieniu tych, którzy każdego dnia mogą doświadczać waszej pomocy. Wasza działalność może być przykładem dla wszystkich mieszkańców naszej gminy”. Do podziękowań burmistrza przyłączyli się Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda.
Podczas uroczystości zaprezentowano film pn.: „Każdy może zostać wolontariuszem”, pokazujący, że nawet najprostsze czynności, które na rzecz innych może zrobić każdy z nas są niezwykle istotne. Nagrodzono także najbardziej aktywnych wolontariuszy naszej gminy:
Klaudia Kubies, Elżbieta Czaja, Zofia Cap, Natalia Iwańczyk – które zaangażowały się w tworzenie zaprezentowanego filmu
Klaudia Konik, Teresa Nawój, Katarzyna Hanak (Stowarzyszenie „Jestem”)
Jolanta Żmuda, Jesika Karasińska, Paulina Hanak (Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”)
Krystian Wyleżoł
Tomasz Fiałka, Leszek Skorupa, Andżelika Kowol (ZHP Czerwionka-Leszczyny)
Agnieszka Zmorzyk, Agata Leks, Marta Wysłuch (GB Luxtorpeda)
Anna Świenty (Seniorzy z Zameczku)
Łukasz Gamza (Stowarzyszenie „Najważniejsza jest tradycja)
Kinga Balas, Izabela Malarz (WTZ Czerwionka-Leszczyny)
Nagrodzono również laureatów konkursu plastycznego „Wolontariat Twoim okiem”:
Kategoria: Klasy 1-3
I miejsce: Aleksandra Duda,
Wyróżnienie: Nadia Kolonko
Kategoria: Klasy 4-7
I miejsce: Agnieszka Kaczmarek,
Wyróżnienia: Katarzyna Sitek, Zuzanna Wojciechowska
Kategoria: Gimnazjum
I miejsce: Natalia Czyż,
Wyróżnienia: Marcelina Wystemp, Karolina Anton
Wieczór swoimi występami uświetnili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Kabaret DNO.
W obchodach Dnia Wolontariusza uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, laureaci nagród oraz zaproszeni goście. Organizatorem wydarzenia był Warsztat Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach.

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza_1
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 136
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza_2
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 140
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza_3
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 136
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza_4
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 148

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach