"Diament Biznesu 2017"

W miniony piątek 09.02.2018 r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się Gala Biznesu połączona z wręczeniem nagród gospodarczych Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny "Diament Biznesu 2017".

Uroczystość stanowiła formę podziękowania złożonego na ręce przedsiębiorców, którzy rozwijając swoje firmy i ich potencjał, jednocześnie budują w Gminie i Mieście wizerunek biznesu odpowiedzialnego, dbającego o zrównoważony rozwój i otoczenie zewnętrzne. Zapewniają miejsca pracy i wytwarzają produkty, będące doskonałą wizytówką, marką miejscowości.
„Nie byłoby dzisiejszej uroczystości, gdyby nie było Was – przedsiębiorców, którzy zdecydowaliście się rozwijać swój biznes w naszej Gminie. Za to dzisiaj na Wasze ręce pragnę złożyć gorące podziękowania – zwrócił się do zgromadzonych burmistrz W. Janiszewski. - Wasza praca zaowocowała tym, że w roku 2018 budżet Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny osiągnął poziom około 165 milionów złotych. Warto przy tym pamiętać, że dziesięć lat temu budżet był na poziomie około 80 milionów, a dzięki temu widać skalę zmian i rozwój naszej miejscowości”.
Kapituła nagrody w składzie:
Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski
Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda
Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik
Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik
Przewodnicząca komisji działalności gospodarczej, promocji i rozwoju Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Jolanta Szejka,
działając na mocy uchwały Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, obradowała 1 lutego i spośród zgłoszonych nominacji wyłoniła laureatów nagrody gospodarczej Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny „Diament Biznesu 2017” w nastepujących kategoriach:
Kategoria: Produkcja
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handowo-Usługowe ZIMEX Grzegorz Zimończyk
Zimex jest firmą specjalizującą się w sprzedaży hurtowej materiałów i akcesoriów do produkcji mebli. Firma swą działalność datuje od 1991 roku. Powstała jako hurtownia materiałów stolarskich. Dziś ZIMEX jest dystrybutorem wielu kluczowych polskich oraz zagranicznych producentów i akcesoriów meblowych. Firma przywiązuje niezwykłą wagę do jakości oferowanego asortymentu, a jej oferta jest stale poszerzana, w odpowiedzi na wysokie oczekiwania klientów. Podejmując nowe wyzwania, ZIMEX zrealizował także projekty współfinansowane przez Unię Europejską.

Kategoria: Usługa
Przedsiębiorstwo Handlowe INTER Handel Iwona Kozioł
Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Handel od 1990 roku zajmuje się sprzedażą AGD , w 90% jest to sprzęt marki Eldom, której przedsiębiorstwo jest współtwórcą. Sprzedaż hurtowa dotyczy terenu całej Polski, natomiast punkt sprzedaży detalicznej znajduje się w Bełku. Od kilku lat firma rozwija sprzedaż internetową pod nazwą „Dollo”. W toku swojej działalności firma Inter Handel zaznaczyła swoją obecność na rynku nieruchomości budując osiedle w Rybniku. Przedsiębiorstwo dba o swoich pracowników, co skutkuje niską rotacją zatrudnionych. Firma wspiera także drużynę Młodzików lokalnego klubu sportowego. Każda prośba o wsparcie rzeczowe lub finansowe od instytucji znajdujących się na terenie Bełku jest rozpatrywana pozytywnie.

Kategoria: Handel
Firma Fojcik Jerzy Produkcja i sprzedaż wyrobów mięsno-wędliniarskich
Firma z rodzinnymi tradycjami, powstała w 1992 roku. Obecnie zatrudnia około dwudziestu pracowników, prowadzi 9 sklepów, a zakład macierzysty znajduje się w Przegędzy. Firma zaopatruje mieszkańców oraz placówki żywienia zbiorowego z terenu naszej Gminy, ale również z Żor i Rybnika. Wśród wielu wyjątkowych wyrobów wędliniarskich, dzisiaj sztandarowym produktem jest kiełbasa z solą morską, o wdzięcznej nazwie – kiełbasa dziadka Francka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, Firma wprowadza wiele udogodnień, nowoczesne technologie oraz dba o niezwykłą staranność podczas procesu wytwarzania swoich produktów. Firma sponsoruje placówki opiekuńcze z terenu naszej Gminy oraz jej okolic.

Kategoria: Wybitne Zaangażowanie Społeczne
Restauracja KIBIC Iwona Pietrzak

Restauracja powstała w 2002 roku. Obecnie zatrudnia 10 osób. Prowadzi działalność gastronomiczną stale podnosząc jakość swoich usług. Od 14 lat współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach podejmując trudne zadanie jakim jest przygotowanie dożywiania osób ubogich, doświadczonych przez los. Wspiera także placówki przedszkolne, szkolne, sportowe, a także osoby najbardziej potrzebujące.

W kategorii Firma roku kapituła nagrody postanowiła docenić trzy przedsiębiorstwa
Firmę Handlowo-Usługową Szostak Franiciszek Szostak
Firma Szostak powstała w 1989 roku i funkcjonuje nieprzerwanie na rynku do dziś ciesząc się bardzo dobrą opinią i zaufaniem klientów indywidualnych oraz firm. Oferowane przez przedsiębiorstwo materiały to produkty renomowanych firm, wysokiej jakości, a także w przystępnych cenach. Właśnie atrakcyjne ceny oraz fachowa pomoc przy doborze materiału pozwala firmie stale się rozwijać i poszerzać swoją ofertę materiałów budowlanych i usług świadczonych na rzecz klientów. Dzięki dużej flocie samochodów transportowych , firma zapewnia sprawną i terminową dostawę zakupionych materiałów. A dzięki nakładom inwestycyjnym przedsiębiorstwo stale się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Firma aktywnie wspiera różne organizacje, m. in. klub sportowy LKS Ruch Stanowice, Przedszkole nr 10, Szkołę Podstawową w Stanowicach, Parafię w Stanowicach. Wsparcie to ma charakter finansowy oraz rzeczowy.

Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy
Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy to bezpieczny, nowoczesny, nieustannie podążający w technologicznym rozwoju, a przede wszystkim dbający o wzorcowe relacje z Klientem Bank z ponad stuletnią obecnością na rynku usług finansowych.
W pełnym poszanowaniu zarówno dla Klienta ceniącego tradycyjny sposób obsługi, jak również w odniesieniu do Pasjonatów nowoczesnych technologii.
Koncentracja i otwartość w działaniu Orzesko-Knurowskiego Banku Spółdzielczego pozwala rozwijać i utrzymywać relacje zarówno z Klientem, który oczekuje współpracy przy realizacji codziennych jego potrzeb w obsłudze finansów, jak również uczestniczyć z niemałym sukcesem w innowacyjnych, a często pionierskich projektach składanych przez firmy.
Trzecia spośród firm nagrodzonych tytułem Firma Roku to zarazem przedsiębiorstwo, które zadebiutowało w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny równy rok temu uruchamiając swój zakład na terenie naszej miejscowości - PROMAR Sp. z o.o. Łomianki
Promar to partner wiodących światowych producentów maszyn i urządzeń oraz dodatków do żywności. Ich wieloletnie doświadczenie i zaawansowanie technologiczne gwarantuje klientom Promaru współpracę z wiodącym dostawcą dla przemysłu spożywczego.
Od 29 lat Promar jest partnerem sukcesu swoich Klientów, dostarczając im stabilność, powtarzalność i dostęp do wyjątkowej wiedzy.
3 główne obszary działań biznesowych Promaru to:
• przyprawy i dodatki dla przetwórstwa spożywczego
• maszyny i urządzenia
• serwis i sprzedaż części zamiennych
Firma zatrudnia ponad dwustu pracowników, cieszy się zaufaniem ponad tysiąca klientów
Posiada dwa zakłady produkcyjne (w Zawierciu i Kaliszu), własny Dział Rozwoju i Centrum Aplikacyjne oraz nowoczesne Centrum Serwisowe w Czerwionce-Leszczynach
Doskonale wyposażone Centrum Serwisowe, nowoczesny sprzęt, zespół doświadczonych specjalistów oraz bogaty zapas oryginalnych części zamiennych i podzespołów - to właśnie Serwis firmy Promar w Czerwionce-Leszczynach.

Gratulacje na ręce laureatów złożyli Posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztof Gadowski i Marek Krząkała, Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, przedstawiciel Biura Posłanki na Sejm Izabeli Kloc - Cezary Rajca.
W wydarzeniu uczestniczyli także:
Konsul Honorowy Republiki Chorwacji, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego Andrzej Żylak, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Andrzej Raudner, sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anna Michalczyk, komendant komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach Roman Chlubek, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, przedstawiciele Rad Dzielnic i Rad Sołeckich, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, naczelnicy, kierownicy w Urzędzie Gminy i Miasta, nagrodzeni i nominowani przedsiębiorcy oraz przedstawiciele firm działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dla zgromadzonych podczas Gali Biznesu wystąpił jeden z najpopularniejszych zespołów muzycznych w Polsce – De Mono.

/tekst i foto Gmina Czerwionka-Leszczyny/

 • "Diament Biznesu 2017"_1
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 108
 • "Diament Biznesu 2017"_2
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 114
 • "Diament Biznesu 2017"_3
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 114
 • "Diament Biznesu 2017"_4
 • Autor: UGiM Cz-L
 • Odsłon: 108

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach