Konsultacje społeczne założeń projektu pn.: „Rewitalizacja dworu w Łukowie Śląskim - adaptacja budynku przy ul. Dworskiej 20 na potrzeby użyteczności publicznej”

Powiat Rybnicki przekazuje do konsultacji założenia realizacji projektu pn.: „Rewitalizacja dworu w Łukowie Śląskim - adaptacja budynku przy ul. Dworskiej 20 na potrzeby użyteczności publicznej”.

Konsultacje przeprowadza się w celu poznania opinii mieszkańców powiatu rybnickiego.

Konsultacje rozpoczynają się 16 lutego 2018 r. Termin zakończenia konsultacji ustala się na 23 luty 2018r.

Propozycje zmian proszę zgłaszać za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres Starostwo Powiatowe w Rybniku, ul. 3 Maja 31, 44-200 Rybnik (decyduje data wpływu).

Projekt „Rewitalizacja dworu w Łukowie Śląskim - adaptacja budynku przy ul. Dworskiej 20 na potrzeby użyteczności publicznej”, ubiegać się będzie o dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działania 10.3 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałania 10.3.2 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych– RIT w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest rewitalizacja budynku dworu wraz z otoczeniem w Łukowie Śląskim przy ul. Dworskiej 20. Zakres projektu obejmuje przede wszystkim:

- przebudowę budynku, zwłaszcza konstrukcji dachu i pokrycia dachowego oraz stropów nad piętrem,

- adaptację budynku dworu na budynek użyteczności publicznej,

- wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu do budynku oraz schodołazu na piętro,

- zagospodarowanie terenu (m.in. ogrodzenie, bruki, zieleń, muszla koncertowa, altana, mała architektura),

- renowację fortepianu oraz wykonanie pomnika Henryka Mikołaja Góreckiego.

W związku z pogarszającym się stanem technicznym budynku, w 2016 roku wykonano pierwsze prace remontowe. Roboty budowlane zakończą się w 2018 roku. Zrewitalizowany obiekt będzie budynkiem użyteczności publicznej, udostępnionym na cele społeczno-kulturalne. W budynku znajdzie się m.in. Klub Seniora, będą także odbywały się zajęcia adresowane do dzieci i młodzieży, osób bezrobotnych i innych grup.

Szacowana wartość projektu: 1.722.611,79 zł
Szacowana wartość dofinansowania: 940.000,00 zł