Plebiscyt na Stadion Roku 2017

Stadion Śląski wśród finalistów w plebiscycie na Stadion Roku 2017Stadion Śląski znalazł się w gronie 10 finalistów Nagrody Jury w konkursie na Stadion Roku 2017. O tytuł walczą obiekty piłkarskie z całego świata. Wciąż trwa także równoległe głosowanie publiczne, w którym każdy może wziąć udział.
Stadion Śląski został nominowany w plebiscycie na Stadion Roku 2017. Konkurs organizowany jest już po raz ósmy przez jeden z największych portali poświęconych stadionom piłkarskim – www.stadiony.net. W plebiscycie biorą udział obiekty z różnych kontynentów o pojemności powyżej 10 000 miejsc. Każdy z nich musiał zostać w pełni otwarty w 2017 roku podczas co najmniej jednego wydarzenia. Pod uwagę brane były zarówno obiekty budowane od podstaw jak i objęte kompletną przebudową tak jak Stadion Śląski. Wśród kandydatów do tytułu znalazło się aż 27 obiektów z całego świata.
W plebiscycie toczą się dwa równoległe głosowania. Jury złożone z architektów wyspecjalizowanych w stadionowej infrastrukturze wyłoniło 10 najlepszych obiektów. Wśród finalistów Nagrody Jury obok Stadionu Śląskiego znalazły się stadiony z Turcji, Rumunii, USA, Hiszpanii, Francji oraz Rosji. Następnie obiekty przejdą szczegółową analizę w trzech kategoriach: wartość architektoniczna, funkcjonalność i innowacja. Laureata poznamy już 7 marca.
Niezależnie od werdyktu specjalistów, swój głos mogą oddawać także internauci za pośrednictwem strony http://stadiony.net/konkursy/stadion_roku_2017. Głosujemy raz, przyznając pięciu wybranym stadionom gwiazdki, w kolejności: 5, 4, 3, 2, i 1. Gwiazdki przeliczane są następnie na punkty. Plebiscyt trwa do 4 marca, a oficjalne wyniki zostaną ogłoszone trzy dni później.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach