Indeksy dla uczniów Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach

IndeksyTrzech naszych uczniów: Dorian Bajorek (1A), Daniel Holeczki (2TER) i Daniel Szlijan (1w) zajęło 2 miejsce w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Fizyczne ścieżki” w kategorii: pokaz zjawiska fizycznego, za prezentację projektu naukowego. Konkurs był organizowany przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, zaś jego finał (połączony z Festiwalem Młodych Badaczy) odbył się w ubiegły weekend (tj.14-15 kwietnia br.) w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Jury było zafascynowane wykorzystaniem fizyki do zaprezentowania naszej miejscowości. Projekt o tajemniczo brzmiącej nazwie ZeSzyChtuLa , wykonany na zajęciach Koła Młodych Odkrywców Kamerlik, które od niespełna trzech lat prowadzi w ZSCL p. Małgorzata Szymura, to swego rodzaju makieta Czerwionki-Leszczyn. Laureaci konkursu poza cennymi nagrodami rzeczowymi (kamery sportowe, gry planszowe, książki, koszulki i inne upominki) oraz pieniężnymi (w wysokości 2000zł) zdobyli również indeksy na trzy prestiżowe uczelnie w Polsce, tj. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Białymstoku. Gratulujemy sukcesu!

• Indeksy dla uczniów Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach_1
  • Indeksy dla uczniów Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach_2