IV Halowe Igrzyska Przedszkolaków

24 kwietnia Zespół Szkół w Czerwionce – Leszczynach po raz czwarty gościł najmłodszych sportowców naszej gminy, którzy wzięli udział w IV Halowych Igrzyskach Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk". Do rywalizacji przystąpiło 9 placówek przedszkolnych z terenu Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny: Przedszkole nr 1 „Promyczek” , Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka, Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną”, Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa”, Przedszkole nr 8 im. Krasnala Hałabały, Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima , Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy, Przedszkole w Stanowicach i Przedszkole w Bełku. Po prezentacji zespołów uczestniczących w zawodach, uroczystego otwarcia igrzysk dokonał wicestarosta powiatu rybnickiego, Marek Profaska.
Reprezentacja przedszkola uczestniczącego w zawodach liczyła 12 zawodników. Każdy z nich musiał się zmierzyć z konkurencjami wymagającymi szybkości, zręczności, skoczności oraz dobrej koordynacji ruchowej. Sztafeta zawracana, skoki dodawane, rzuty do kosza, tor przeszkód, sztafeta sprintersko-płotkarska i wiele innych o różnym stopniu trudności konkurencji spowodowało, że do samego końca trudno było wskazać zwycięzcę. Ostatecznie zdobywając 54 pkt. zwyciężyło Przedszkole nr 7. Na drugim miejscu z dorobkiem 53 pkt. uplasowało się Przedszkole nr 3, a na trzecim Przedszkole ze Stanowic. Wszystkie startujące dzieci otrzymały pamiątkowe medale IV igrzysk. Przedszkola, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały puchary. Pozostałe placówki nagrodzone zostały statuetkami. Wyróżnieni zostali również opiekunowie wszystkich startujących zespołów. Ogółem w igrzyskach startowało 108 przedszkolaków, którzy z trybun byli oklaskiwani i zagrzewani do walki przez swoich rodziców, dziadków i kolegów.
Po II Halowych Mistrzostwach Gminy w lekkiej atletyce, w których uczestniczyło ponad 500 dzieci i młodzieży, to kolejna bardzo udana impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. Za nami dwa czwartki lekkoatletyczne, w których rywalizacja nabiera tempa. Kilka konkurencji ma już swoich zdecydowanych faworytów, którzy są bardzo blisko wyjazdu na finał Ogólnopolski do Łodzi. Wszystko wyjaśni się ostatecznie 24 maja podczas zawodów finałowych. Przypominamy, że 30 maja organizujemy zawody lekkoatletyczne w formule igrzysk dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej.
Międzyszkolny Uczniowski klub Sportowy „Wilhelm Szewczyk" pragnie podziękować Starostwu Powiatowemu w Rybniku za pomoc w organizacji zawodów.

 • IV Halowe Igrzyska Przedszkolaków_1
 • Autor: ZS Cz-L
 • Odsłon: 147
 • IV Halowe Igrzyska Przedszkolaków_2
 • Autor: ZS Cz-L
 • Odsłon: 150
 • IV Halowe Igrzyska Przedszkolaków_3
 • Autor: ZS Cz-L
 • Odsłon: 150
 • IV Halowe Igrzyska Przedszkolaków_4
 • Autor: ZS Cz-L
 • Odsłon: 162

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach