Rybnickie Dni Promocji Zdrowia

Dni Zdrowia 2018Jeszcze więcej badań i zabiegów, nowi partnerzy oraz spodziewana rekordowa liczba uczestników – tak zapowiada się kolejna edycja Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. W dniach 21 – 23 maja mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z nieodpłatnych porad specjalistów w zakresie ochrony zdrowia i aktywnego stylu życia.
- Rybnickie Dni Promocji Zdrowia to akcja społeczna, której celem jest szeroko rozumiana edukacja prozdrowotna. W ciągu 25 lat zdołała wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Zachęcamy mieszkańców do regularnego kontrolowania stanu zdrowia, wykonywania badań oraz świadomego obserwowania własnego organizmu, bo przecież zdrowie jest najważniejsze – mówi Anna Picho z rybnickiego Sanepidu, współorganizator akcji.
Oprócz Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Rybniku organizatorami wydarzenia są NZOZ Puls-Med z Rybnika, Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej oraz rybnicki Oddział ZUS. Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Rybniku.
W tym roku impreza odbędzie się w aż pięciu lokalizacjach. - Cieszy nas, że za naszym przykładem poszły też inne placówki medyczne i włączyły się w Rybnickie Dni Promocji Zdrowia. Jako współorganizatorom zależy nam, aby z badań, konsultacji skorzystała jak największa liczba mieszkańców miasta. Dlatego tegoroczne działania nie będę się skupiać tylko w centrum Rybnika. Część wydarzeń będzie miała miejsce w Niedobczycach oraz Boguszowicach. Więcej placówek, więcej partnerów to też większa oferta badań, zabiegów i pokazów związanych z promocją zdrowia – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, dyrektor NZOZ Puls-Med w Rybniku, współorganizator wydarzenia.
Pierwszy dzień Dni Promocji Zdrowia odbędzie się w Oddziale ZUS w Rybniku, przy ul. Reymonta 2 oraz w NZOZ Nowiny przy ul. Orzepowickiej 8D. W obu miejscach na zainteresowanych czeka bogata oferta bezpłatnych badań i porad medycznych. Dodatkowo w budynku ZUS będzie można skorzystać z punktów informacyjnych poświęconych prewencji rentowej oraz elektronicznym zwolnieniom lekarskim. – Warto pamiętać, że problemy zdrowotne statystycznego Polaka to koszt społeczny, który obciąża każdego z nas. Aby go zminimalizować, Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje działania z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, między innymi poprzez programy rehabilitacji leczniczej – mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Gospodarzem drugiego dnia wydarzenia jest NZOZ Puls-Med przy ul. Grunwaldzkiej 66. W programie przewidziano m.in. badania krwi, wzroku, konsultacje kardiologiczne, dietetyczne, ortopedyczne, fizjoterapeutyczne. Do dyspozycji mieszkańców będzie także punkt informacyjno-edukacyjny w zakresie promocji zdrowia i działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dodatkową atrakcję stanowi pokaz judo i zabiegi masażu klasycznego.
W dniu 23 maja Dni Promocji Zdrowia przeniosą się do Industrialnego Centrum Kultury przy ul. Mościckiego 15 oraz do Centrum Opieki Salus przy ul. Jastrzębskiej 12. Tutaj również będzie można skorzystać z pełnej gamy nieodpłatnych badań, a także porad stomatologicznych, fizjoterapeutycznych, dietetycznych, okulistycznych, kosmetycznych, zielarskich. W Industrialnym Centrum Kultury odbędą się również prelekcje poświęcone zdrowemu stylowi życia, bezpieczeństwu i chorobom cywilizacyjnym, a seniorzy zatańczą Zumbę.
Szczegółowy harmonogram imprezy na plakacie w załączeniu.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Dni Zdrowia 2018.jpg)Dni Zdrowia 2018.jpg[ ]236 kB

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Pliki do pobrania

pliki do pobrania naglowek mobile

Wirtualny spacer

 

wirtualny spacer mod

Subregion Zachodni

logo subregion

Powiat w liczbach

polska w liczbach