Powiatowy Dzień Aktywizująco – Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych już za nami

aDnia 04.10.2018r w Powiecie Rybnickim świętowano Powiatowy Dzień Aktywizująco-Intergacyjny dla Osób Niepełnosprawnych. W Warsztatach Aktywnej Integracji w Suminie spotkały się osoby niepełnosprawne z Powiatu Rybnickiego i Miasta Rybnika. W uroczystościach udział wzięli uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 i nr 2 z Rybnika, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czerwionki-Leszczyn, Domu Pomocy Społecznej z Lysek, Zespół Szkół Specjalnych z Czerwionki-Leszczyn, Wartsztatów Aktywnej Integracji w Suminie, a także Stowarzyszenie Osób Sprawnych i Sprawnych Inaczej Uśmiech ze Świerklan, a także przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Rybnickim. Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku Ewa Skiba przywitała wszystkich zgromadzonych gości oraz poprosiła Starostę Damiana Mrowca o dokonanie oficjlanego otwarcia. W swoim wystąpieniu Starosta zwrócił uwagę na fakt, iż w Powiecie Rybnickim podejmuje się wiele inicjatyw mających na celu wspieranie osób niepełnosprawanych. Jednym z przykładów niesienia pomocy osobom niepełnosprawnycm jest odremontowany budynek w Suminie, w którym mieszczą się obecnie Warsztaty Aktywnej Integracji.
Następnie swoje występy artystyczne zaprezentowali uczestnicy WAI w Suminie, DPS w Lyskach, WTZ w Rybniku, WTZ w Czerwionce-Leszczynach. Na scenie wystąpili również młodzi artyści z ZSS w Czerwionce-Leszczynach. Zgromadzonym gościom szczególnie przypadł do gustu występ iluzjonisty Pana Tomasza Kabisa oraz zabawy i tańce z prowadzącym imprezę Markiem Mullerem. Koło Gospodyń Wiejskich z Szczebic zaprezentowało swój dorobek artystyczny wraz z inscenizacją kiszenia kapusty. Organizator – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku zapewnił poczęstunek wszystkim osobom niepełnosprawym, przejazdy bryczką, zabawy na dmuchańcu. Podczas wspólnego świętowania Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rybnika zachęcały do uczestnictwa zajęciach rękodzieła. Każda z osób uczęstniczacych w Powiatowym Dniu Aktywizująco-Integracyjnym dla Osób Niepełnosprawnych miała możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej i otrzymania upominku.

• Powiatowy Dzień Aktywizująco – Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych juz za nami_1
  • Autor: PCPR Rybnik
  • Powiatowy Dzień Aktywizująco – Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych juz za nami_2
  • Autor: PCPR Rybnik