Uroczystości Barbórkowe w Rybniku

Tradycyjnie co roku 4 grudnia jest okazja do złożenia życzeń górnikom i ich rodzinom. Ten dzień jest zawsze świętem dla mieszkańców naszego powiatu, miasta i całego Górnego Śląska. W tym roku główne uroczystości odbyły się w Teatrze Ziemi Rybnickiej, w których uczestniczył Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera i Starosta Rybnicki Damian Mrowiec. Gospodarzem uroczystości Barbórkowych była KWK ROW Polskiej Grupy Górniczej, w której skład wchodzą rybnickie zakłady. Podczas uroczystości Prezydent i Starosta życzyli górnikom, pracownikom przemysłu wydobywczego i ich rodzinom wszystkiego najlepszego, szczęścia górniczego, wiele zdrowia, oraz tego żeby kolejny nadchodzący rok był bezwypadkowy, żeby cała branża górnicza rozwijała się w oparciu o nowoczesne technologie z korzyścią dla mieszkańców regionu i srodowiska naturalnego. Niech Święta Barbara strzeże górników i ich rodziny, a codziennie wykonywana przez nich ciężka praca będzie satysfakcjonująca i dająca poczucie spełnienia.

Foto Maciej Przygoda

• Uroczystości Barbórkowe w Rybniku _1