Ogólnopolski Festiwal Tańca WDK Kielce 2019

ogolnopolski festiwal tanca.cdr akPatron honorowy: Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Organizator: Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
Cele festiwalu:
- spotkanie tancerzy i nauczycieli tańca z różnych regionów Polski,
- wymiana pomysłów,
- doświadczeń, umożliwienie prezentacji dorobku artystycznego,
- budowanie wzajemnego szacunku i tolerancji,
- uwrażliwienie na różne formy wyrazu artystycznego,
- nauka sportowego współzawodnictwa i wyrażania emocji poprzez taniec,
- wzbogacenie oferty kulturalnej regionu.
Termin: 15 czerwca 2019 r. Start o godzinie 10:00
Miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce

Kategorie wiekowe i taneczne:

3-8 lat Bez podziału na kategorie taneczne

9-12 lat Latino mix (salsa, bachata, zumba)
13-15 lat Disco dance (disco freestyle)
powyżej 16 Taniec towarzyski (tańce standardowe i tańce latynoamerykańskie)
Performing art (jazz, modern, współczesny, taniec klasyczny)
Taniec nowoczesny (street dance, break dance, hip-hop)
Inne formy tańca (show dance)

O kwalifikacji do kategorii wiekowej decyduje wiek większości członków zespołu
(większość tzn. co najmniej 80%). Tancerz ze względów organizacyjnych reprezentuje tylko jeden zespół (występuje nie więcej niż w dwóch choreografiach).
Program:
Zespół może zaprezentować maksymalnie dwie choreografie, które nie były wcześniej oceniane podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca organizowanego przez WDK
w Kielcach. Czas trwania jednego tańca do 4 min. Dopuszczalne są podkłady muzyczne
na płytach CD i pendrive.
Warunki uczestnictwa:
- przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia wraz z nagraniem w terminie do 20 maja 2019 r.
na adres:
Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach,
Dział Animacji i Edukacji Kulturalnej,
ul. Ściegiennego 2, 25 – 033 Kielce
lub pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- uregulowanie kosztów akredytacji w wysokości 15 złotych od każdego uczestnika zespołu do 10 czerwca 2019 r.
Wpłaty należy dokonać na konto:
Bank PKO S.A. I O/Kielce
84124013721111000012497027
Lista zakwalifikowanych zespołów zostanie zamieszczona na stronie internetowej WDK
www.wdk-kielce.pl

Kryteria oceny jurorów:

- poczucie rytmu tańczących,
- dobór muzyki i programu do wieku wykonawców,
- technika,
- synchroniczność,
- budowanie linii,
- strój i wrażenie estetyczne,
- ogólny wyraz artystyczny,
- wykorzystanie form wzbogacających wrażenie artystyczne,
- każda prezentowana choreografia oceniana jest oddzielnie.

Werdykt jurorów jest ostateczny i niepodważalny.

Informacje dodatkowe:

1. Każdy zespół zgłaszany jest do komisji rejestracyjnej przez opiekuna, który ponosi całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników w czasie trwania festiwalu.
2. Uczestników zespołów ubezpieczają instytucje zgłaszające.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykonania zdjęć, nagrań audio oraz wideo, mających na celu dokumentowanie i promowanie konkursu.
4. Za wykorzystanie wyżej wymienionych materiałów nie przysługuje prawo
do wynagrodzenia.
5. Istnieje możliwość zamówienia obiadów w restauracji w WDK „Różowy kontrabas”,
tel. 41 365 51 92.
6. Koszty przejazdu i zamówionych obiadów pokrywają uczestnicy.

Kontakt:
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej.

Numery tel.:
Numer fax: 41 361 83 81

Zgłaszając swój występ do konkursu festiwalowego, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatorów swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. Dz.U 2018, poz.1000). Dane osobowe uczestników posłużą do komunikacji z uczestnikami oraz będą wykorzystywane w celu wyłonienia zwycięzców i przyznania nagród.
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudzkiego w Kielcach, ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce, tel. 41 365 51 00, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. reprezentowany przez Dyrektora, klauzula informacyjna dostępna jest pod adresem http://www.wdk-kielce.pl w zakładce Klauzula informacyjna WDK

Subregion Zachodni

logo subregion