Wernisaż Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W miniony wtorek, 7 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce – Leszczynach wystawę prac autorskich zaprezentowała Grupa Plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pod kierownictwem Czesława Fojcika. Cenionego malarza krajobrazów Śląska a także przemysłu górniczego. Członka Stowarzyszenia Malarzy Nieprofesjonalnych „Barwy Śląska” w Rudzie Śląskiej. Laureata wielu nagród i wyróżnień na konkursach ogólnopolskich.

W tym jakże podniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć obecności Wicestarosty Powiatu Rybnickiego Marka Profaski, Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesława Janiszewskiego, koordynatora UTW Krystiana Wyleżoła, Przewodniczącej Rady Słuchaczy UTW Józefy Szubert oraz proboszcza parafii w Stanowicach ks. Dariusza Gembali.

Nie obyło się bez gratulacji i słów podziękowań skierowanych zarówno do członków grupy jak i jej mentora. Głos zabrał również Wicestarosta Marek Profaska kierując te oto słowa do autorów prac -„Bardzo się cieszę, że zechcieliście się podzielić swoim artystycznym darem widzenia świata. Rozwijajcie dalej swoje talenty pod skrzydłami Uniwersytetu Trzeciego Wieku”.
Na koniec głos zabrał, Czesław Fojcik niezwykle wzruszony dziękował swojej grupie słowami: „Na początku zwracałem się do Państwa: „moi uczniowie”, teraz już nie traktuję Was jak uczniów, ale jak przyjaciół”.
Wystawę można zobaczyć w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Wolności 2.

• Wernisaż Uniwersytetu Trzeciego Wieku_1
  • Wernisaż Uniwersytetu Trzeciego Wieku_2