Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019 już za nami

14 maja 2019 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach zaprezentowali się Laureaci Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego 2019. Koncertowi Laureatów towarzyszyło wręczenie nagród i dyplomów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Rybniku. Organizatorami Festiwalu są Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca. Na koncercie gościli Wicestarosta Marek Profaska i Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Promocji i Zdrowia Grzegorz Potysz.
W przesłuchaniach festiwalowych, które odbyły się 2,3,4 kwietnia uczestniczyło 170 wykonawców, w tym zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, wokalno-ruchowe, instrumentalne oraz soliści i duety. Uczestników oceniało jury w składzie: Stefania Szyp, Katarzyna Wuwer i Mariola Rodzik-Ziemiańska. Członkowie jury podkreślili wysoki poziom artystyczny prezentacji festiwalowych. Zasadniczym celem Festiwalu jest prezentacja dorobku muzycznego szkół, placówek oświatowych i kulturalnych naszego regionu. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję.

• Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019 już za nami _1
  • Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019 już za nami _2