„Informatyka z ECDL”

ECDLW dobie XXI wieku, gdy zdolności w zakresie IT są wymagane niemal na każdym stanowisku pracy, uczniowie Zespołu Szkół biorą udział w szkoleniu komputerowym zakończonym certyfikatem o międzynarodowym znaczeniu.

Korzyściami dla posiadacza certyfikatu ECDL są m.in.: potwierdzenie posiadanych kompetencji, wzrost pozycji na rynku pracy, większa pewność utrzymania zatrudnienia, wzrost mobilności, wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie. Uczestnicy projektu potwierdzają wzrost kompetencji i nabycie nowych umiejętności przez udział w siedmiu egzaminach praktycznych. Ich zaliczenie pozwoli uzyskać Certyfikat ECDL STANDARD, który zaświadcza, że jego posiadacz potwierdził rozszerzone kwalifikacje komputerowe, umożliwiające posługiwanie się komputerem w dzisiejszym świecie. Szkolenia prowadzą nauczyciele Zespołu Szkół będący czynnymi egzaminatorami ECDL o wieloletnim doświadczeniu w tym zakresie.

O certyfikacie:

Certyfikat ECDL STANDARD zaświadcza, że jego posiadacz potwierdził rozszerzone kwalifikacje komputerowe, umożliwiające posługiwanie się komputerem w dzisiejszym świecie. Poza umiejętnościami potwierdzonymi certyfikatem ECDL BASE, zaświadcza on o dodatkowych umiejętnościach specjalistycznych - trzech do wyboru z ośmiu, pokazanych na schemacie poniżej. Pracownik biurowy wybierze zapewne egzaminy z grupy S1, S2, S3, S7; jeśli zajmuje się planowaniem projektów, do grupy wyboru dorzuci zapewne S5; jeśli zajmuje się tworzeniem stron internetowych - S6; jeśli zaś zajmuje się projektowaniem czy dokumentacją techniczną - dorzuci S8. ECDL STANDARD to więcej niż dawny ECDL CORE, składający się także z siedmiu
modułów – obejmuje kompetencje odpowiadające starym ośmiu modułom (a także dotychczasowym egzaminom specjalistycznym).

O modułach:

Podstawy pracy z komputerem