Turniej skata o puchar Wójta Jejkowic

Turniej skata 24.03.2013W dniu 24 marca br w sali Karczmy „Strzelec" w Jejkowicach odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich fanów gry w skata sportowego tj coroczny Turniej Skata Sportowego o puchar Wójta Gminy Jejkowice.

W tegorocznej rywalizacji udziałwzięło ponad 60 zawodników; wśród nich znalazł się m.in. Mistrz Świata Juniorów z Karpacza – Łukasz Wojaczek z Jejkowic. Zawody uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Rybnickiego – Damian Mrowiec, Wójt Gminy Jejkowice – Marek Bąk, Przewodniczący Rady Gminy Jejkowice – Mieczysław Wojaczek oraz kandydat na senatora RP – Mirosław Duży.

Starosta Powiatu Rybnickiego ufundował puchary dla zdobywców II i III miejsca Turnieju, a także dla najlepszego niezrzeszonego zawodnika z Jejkowic, które otrzymali odpowiednio Juraszek Adam, Pielacz Wojciech i Tecler Arkadiusz. Zwycięzcą całego Turnieju i zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Jejkowice został Pan Bronisław Mucha ze Skrzyszowa. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i został rozegrany w duchu rywalizacji fair play.