ETAP POWIATOWY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

BRD 12.04.2013Już po raz trzydziesty szósty do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów walczące w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W piątek, 12 kwietnia 2013 roku, w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach, o tytuł najlepszych drużyn walczyli uczniowie szkół powiatu rybnickiego. Organizatorami turnieju były Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lyskach oraz Szkoła Podstawowa w Gaszowicach. Turniej przebiegał w trzech etapach. Uczestnicy rozwiązywali test ze znajomości zasad i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym, sprawdzili swoje umiejętności pokonując rowerowy tor przeszkód oraz udzielali pomocy przedmedycznej. W rywalizacji wzięło udział 39 zawodników reprezentujących dziewięć szkół podstawowych i cztery gimnazja powiatu rybnickiego. W kategorii szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej
w Lyskach w składzie Nikola Kotyrba, Rafał Kwiczala i Konrad Śliwiński tuż za nimi została sklasyfikowana Szkoła Podstawowa w Jejkowicach, a na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Adamowicach. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Szymon Gembalczyk z Adamowic, II miejsce Wojciech Dyk z Jejkowic, a III miejsce Rafał Kwiczala z Lysek Wśród gimnazjalistów zdecydowanie najlepiej spisali się uczniowie z Lysek, którzy oprócz zwycięstwa drużynowego wygrali również klasyfikację indywidualną: I miejsce zajął Mateusz Pastor,
Patrycja Ilka II miejsce i Łukasz Sygitowicz III miejsce. Lyszczanie drużynowo wyprzedzili uczniów z Piec i Jejkowic. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary Starosty Rybnickiego oraz zostali
odznaczeni medalami. Najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat rybnicki w eliminacjach okręgowych, które odbędą się w Raciborzu.