Sąsiedzka wizyta w czeskim Bruntalu

Sasiedzka wizyta w czeskim BruntaluNa zaproszenie władz Bruntalu z okazji 800 lecia miasta w dniach 21-23.06.2013 r. delegacja Powiatu Rybnickiego i Gminy Gaszowice w składzie: Wójt Gminy Gaszowice Andrzej Kowalczyk, Członek Zarządu Powiatu Rybnickiego Zbigniew Goworowski oraz Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz wzięła udział w uroczystościach związanych z tym świętem. Na uroczystości wystapił m.in. zespół Singers oraz chór Bel Canto

Oprócz naszej delegacji w obchodach wzięły udział delegacje z miast partnerskich z Włoch, Litwy, Niemiec, Słowacji oraz Opola i Prudnika. Podczas oficjalnych spotkań została omówiona kwestia nawiązania współpracy pomiędzy Powiatem Rybnickim i Bruntalem. Oficjalna delegacja Bruntalu została zaproszona do odwiedzenia Powiatu Rybickiego w trakcie dożynek powiatowych 25.08.2013 r. w Świerklanach. Mamy nadzieję, że podczas naszych uroczystości zostanie podpisana umowa pozwalająca nam na wspólne realizacje projektów unijnych.

• Sąsiedzka wizyta_1
  • Sąsiedzka wizyta_2