I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Rybnickiego

I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej W minioną sobotę tj. 29.06.2013r. odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Powiat Rybnicki i Gminę Świerklany Zawodnicy mieli przyjemność rozgrywać mecze na pięknym pełnowymiarowym boisku Fortecy Świerklany w Świerklanach Dolnych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00, natomiast zakończenie i rozdanie nagród miało miejsce o godz. 15:00. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: pierwsza z Gminy Cacica – Rumunia, druga- Fc Msa Dolní Benešov z Czech, trzecia drużyna z Rybnika Boguszowic oraz drużyna z Powiatu Rybnickiego . Wielką zaletą było to iż, każdy fan piłki nożnej mógł przyjść i obserwować za darmo zmagania młodych sportowców. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom piłkarski i wykazały się bardzo dobrą kondycją, ponieważ każdy zespół rozegrał 3 spotkania 2 x 15 minut. Imprezę która toczyła się przy świetnej pogodzie otworzył Wójt Gminy Świerklany Antoni Mrowiec , Przewodniczący Rady Powiatu Rybnickiego Jan Tokarz oraz Przewodniczący Komisji Budżetu Powiatu Piotr Zniszczoł. Zwycięską drużyną została drużyna Powiatu Rybnickiego, którą trenował i prowadził w czasie spotkania Przewodniczący Komisji Współpracy Europejskiej Paweł Bugdol, któremu serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Patryk Syc-bramkarz, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Krzysztof Kubica, Aleksander Szweda, Jakub Skowronek, Jakub Gnyp, Łukasz Michalski, Sebastian Szymura, Tomasz Derkowski, Sławomir Musiolik, Denis Czekała, Jakub Kazaniecki, Radosław Kozik. Drugie miejsce zajęła drużyna naszych południowych sąsiadów z Dolnego Benešova, trzecie miejsce zajęła drużyna z Rybnika Boguszowic, natomiast ostatnie miejsce zajęli nasi przyjaciele i partnerzy pochodzący z gminy Cacica w Rumunii. Wszystkie mecze odbyły się w atmosferze fair play, dlatego też lekarz zawodów Roman Kubek nie miał praktycznie żadnych interwencji medycznych. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się czeski snajper, natomiast najlepszym zawodnikiem został bramkarz drużyny z Cacicy. Po zakończeniu turnieju w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świerklanach wszyscy piłkarze i zaproszeni goście mieli okazję spotkać się i zrelaksować na świeżym powietrzu przy muzyce i poczęstunku. W trakcie integracyjnego spotkania w którym uczestniczył Starosta Rybnicki Damian Mrowiec , Członek Zarządu Powiatu Rybnickiego Zbigniew Goworowski oraz zaproszeni goście, była okazja do wspólnej zabawy i zapewnień, że kolejne turnieje w międzynarodowej obsadzie będziemy organizować w miarę naszych skromnych możliwości. Być może kolejny zostanie rozegrany w Benešovie u naszych południowych sąsiadów – trzymamy za słowo. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wójtowi Antoniemu Mrowcowi, dyrektorowi ZGK w Świerklanach Marianowi Wernerowi, Dyrektor GOKiR w Świerklanach Halinie Karwot oraz wszystkim którzy zaangażowali się w ten sportowy spektakl.

• I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej _1
  • I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej _2