Dożynki Powiatowo- Gminne 2013 w Świerklanach za nami

Dożynki 2013_2W niedzielę 25 sierpnia br. W Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Świerklanach odbyły się kolejne dożynki Powiatu Rybnickiego i Gminy Świerklany. Uroczystość, jak co roku wypadła znakomicie i zgromadziła tłumy mieszkańców Świerklan, Powiatu Rybnickiego oraz licznie zaproszonych gości. Korowód dożynkowy wyjechał z Jankowic, pokonując pięknie ustrojoną trasę do GOKiR'u w Świerklanach, gdzie o godzinie 14:30 Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wójt Świerklan Antoni Mrowiec oraz burmistrz i wójtowie gmin powiatu rybnickiego dokonali uroczystego otwarcia plenerowej imprezy.

• Dożynki 2013_1
  • Dożynki 2013_2
  • Dożynki 2013_3
  • Autor: Brak danych

Jak co roku dokonano oceny i wyróżniono najlepsze korony i wozy dożynkowe. W trakcie uroczystości swoje stoiska miały różne organizacje pozarzadowe, Subregion Zachodni Województwa Śląskiego, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz galeria malarstwa pod kierunkiem Elżbiety Pierchały. Przy pięknej pogodzie zabawa na wolnym powietrzu trwała do późnych godzin nocnych a artyści z Czech, Niemiec i Polski stanęli tradycyjnie na wysokości zadania.

Cieszymy się, że kolejne bardzo udane i świetnie zorganizowane święto plonów, dzięki dyrektor GOKiR'u Halinie Karwot z zespołem oraz gościom w śród których byli:

• eurodeputowany Bogdan Marcinkiewicz,
  • przedstawiciele Rady Powiatu:
    • Przewodniczący Rady Powiatu Jan Tokarz,
    • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu  Andrzej Kiełkowski,
    • Przewodniczący Komisji Rolnictwa Eugeniusz Adamiec,
    • Przewodniczący Komisji Budżetu Piotr Zniszczoł,
  • Radni Powiatu Jerzy Brząkalik i Jan Jochem,
  • przedstawiciele Starostwa Powiatowego:
    • Wicestarosta Aleksandra Chudzik,
    • Skarbnik Sylwia Marcol-Wróblewska,
    • Sekretarz Katarzyna Wawoczny,
  • przedstawiciele duchowieństwa, wojska, policji, urzędów i instytucji gmin powiatu rybnickiego,

przyczynili sie do uświetnienia tej tradycyjnej imprezy.

Do zobaczenia za rok.