90-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku

90-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku_4Dnia 13 października 2012r. odbył się jubileusz 90 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Mszę św. w intencji szkoły odprawił Arcybiskup Damian Zimoń - absolwent z 1952 r.
Starostwo Powiatowe w Rybniku reprezentowała wicestarosta Aleksandra Chudzik. W uroczystej akademii udział wzięli również między innymi: senator Józef Pinior, poseł Marek Krząkała, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty – Maria Lipińska oraz liczna delegacja władz miasta Rybnika z prezydentem Adamem Fudalim na czele. Absolwenci i goście wysłuchali chóru „Bel Canto”, zobaczyli okolicznościowy film nakręcony przez uczniów pod tytułem „Powstańcy” oraz program artystyczny, na który składały się recytacje, piosenki i taniec. Jednym z elementów obchodów jubileuszu był mecz piłki nożnej pomiędzy absolwentami a uczniami i nauczycielami. Wszystkim nauczycielom, pracownikom, uczniom i absolwentom składamy najszczersze życzenia.
Jesteśmy przekonani, że kolejny Jubileusz 100-lecia tej placówki będzie jeszcze wspanialszy.

• 90-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku_1
  • 90-lecie I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku_5