POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

Przez dwa dni, tj. 5 i 6 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach królowała poezja i proza, a to za sprawą eliminacji powiatowych do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2014. Organizatorem przedsięwzięcia było wspólnie Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Miejski Ośrodek Kultury. Tegoroczną edycję konkursu   poprzedziły warsztaty, podczas których młodzi adepci słowa mówionego zgłębiali tajniki interpretacji utworów poetyckich  pod okiem profesjonalisty.  Warsztaty były okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu kultury języka ojczystego w środowisku szkolnym. W trakcie warsztatów młodzież poznawała tajniki mowy scenicznej, interpretacji tekstu czy doboru repertuaru. Wprowadzone w bieżącym roku warsztaty spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczestników konkursu i zdaniem jurorów przyczyniły się do wzrostu poziomu artystycznego. Pierwszego dnia konkursowych zmagań wystąpiła młodzież z Czerwionki – Leszczyn, zaś drugiego dnia uczniowie pozostałych gmin powiatu rybnickiego. Popisom młodych interpretatorów z uwagą przysłuchiwało się jury w składzie Izabela Karwot,  Zofia Paszenda oraz Barbara Kondrot.  W części artystycznej wystąpili wspólnie Mateusz Piecowski i Tadeusz Kolorz z recitalem piosenki artystycznej. Eliminacje zaszczyciło swoją obecnością wielu znamienitych gości. Tegorocznym laureatom nagrody i dyplomy wręczała pierwszego dnia Wicestarosta Powiatu Rybnickiego pani Aleksandra Chudzik zaś drugiego dnia Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Rybniku,  Grzegorz Potysz.  Szczegółowe wyniki oraz nazwiska osób, które będą nasz powiat reprezentować   w etapie wojewódzkim w Katowicach znajdują się na stronie  www.popp-powiatrybnicki.pl . Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI_1
  • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI_2