Podsumowanie Dni Otwartych w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach

Wielkim sukcesem zakończyły się Dni Otwarte Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, które odbyły się 3 i 4 kwietnia br. Placówkę odwiedziło ponad 500 gimnazjalistów i ich rodziców, dla których przygotowano szereg atrakcji. Uczniowie przechodzili dwoma alejami pasji, gdzie każdy zawód i kierunek szkolnictwa ogólnokształcącego prezentowały na stoisku ciekawostki związane ze specyfiką przedmiotu. Były więc doświadczenia, przysmaki kulinarne, zajęcia sportowe, symulacje lotnicze i wiele innych. Od roku szkolnego 2014/2015 Zespół Szkół przygotował niezwykle bogatą ofertę zarówno dla gimnazjalistów, jak i dla osób dorosłych. Dzięki temu stanie się prawdziwym centrum edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Gimnazjaliści mogą wybrać spośród 4 kierunków Liceum Ogólnokształcącego, 8 kierunków Technikum (technik górnik, informatyk, żywienia, ekonomista, organizacji reklamy, ochrony środowiska, elektryk, hotelarz) i 6 kierunków w Zasadniczej Szkole Zawodowej (kucharz, sprzedawca, górnik, elektryk, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, klasa wielozawodwa).

Dla dorosłych stworzono bezpłatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych i Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (kucharz, górnik, elektryk, informatyk, ekonomista).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie: www.zscl.pl . W dniu 15 maja br w ZS w Czerwionce odbędą się Targi Edukacyjno – Zawodowe, na które serdecznie zapraszamy.

• Podsumowanie Dni Otwartych w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach_1
  • Podsumowanie Dni Otwartych w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach_2