Budowa nowego chodnika przy ulicy Wolności w Gminie Gaszowice

Zgodnie z obietnicami Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca, rozpoczęła się budowa chodnika przy ulicy Wolności na odcinku łączącym Łuków Śląski z Czernicą. Przy drodze powiatowej 5025S na odcinku od skrzyżowania z ulicą Buczyna w Czernicy do skrzyżowania w ulicą Jana w Łukowie Śląskim wykonywany jest nowy chodnik z betonowej kostki brukowej wraz z odwodnieniem. Wykonawcą robót jest firma D-ART. Damian Ogrodowski z Rybnika. Całkowity koszt inwestycji wynosi 477.592,41 zł. Na podstawie podpisanej umowy dotacji z Powiatem Rybnickim, Gmina Gaszowice przeznaczyła 50.000 zł. Łączna długość chodnika to 848 m. Nowy chodnik nie tylko poprawi wizerunek estetyczny tej części Powiatu Rybnickiego, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców.

• Budowa nowego chodnika przy ulicy Wolności w Gminie Gaszowice_1
  • Autor: Brak danych