Dożynki sołeckie oraz 510-lecie wsi Dzimierz

W piątek 15 sierpnia br. odbyły się dożynki sołeckie połączone z Jubileuszem 510-lecia wsi Dzimierz. Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. św Mikołaja w Pstrążnej. Po mszy rolnicy z wieńcami, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście przeszli w dożynkowym korowodzie na boisko, gdzie nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich uczestników święta. Sołtys wsi Dzimierz Gabriel Patron wręczył staroście rybnickiemu Damianowi Mrowcowi statuetkę oraz złożył serdeczne podziękowania za współpracę i wsparcie w organizacji imprezy. Program dożynek obfitował w atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Oprócz występów mażoretek i zespołu Happy Folk, wystąpiła również gwiazda wieczoru -  zespół Babylon. Mamy nadzieję, że wszyscy wspaniale się bawili i w przyszłym roku również tak licznie przybędą, aby podziękować za zbiory.

• Dozynki sołeckie oraz 510 lecie wsi Dzimierz_1
  • Dozynki sołeckie oraz 510 lecie wsi Dzimierz_2