Komunikaty Ogłoszenia Obwieszczenia

Dzień Dawcy Szpiku w Gaszowicach

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka) Dla wielu chorych jedyną szaną na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. I Ty możesz uratować komuś życie rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z policzka.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się 8 czerwca 2013 r. w godzinach od 1000 - 1600 w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach przy ulicy Rydułtowskiej 7.

Pamiętaj, Weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo poważną decyzją. W przypadku gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś nadzieję na nowe ŻYCIE. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierzesz komuś tę nadzieję. Zastanó się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji.

Ostrzeżenia konsumenckie