Komunikaty Ogłoszenia Obwieszczenia

Radiowe lato z ZUS

Edukacja przez zabawę – to motto udziału ZUS w tegorocznym Lecie z Radiem w Czerwionce- Leszczynach. Już 7 lipca w godzinach od 9 do 21 na naszym stoisku każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi oraz zupełnie już dorośli. Zakład Ubezpieczeń Społecznych został partnerem edukacyjnym tegorocznej edycji „Lata z Radiem", które po raz 42 organizuje Program 1 Polskiego Radia. Ideą naszej obecności w „Lecie z Radiem" jest edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz promocja portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl)- kompleksowego rozwiązania w dziedzinie e-administracji . Podczas plenerowych pikników będziemy udostępniać ich uczestnikom tzw. PUE-Roomy, czyli mobilne stoiska umożliwiające rejestrację profili na portalu PUE. Eksperci ZUS udzielą też wszelkich porad związanych z systemem ubezpieczeń społecznych. Myśląc o naszych obecnych klientach, nie zapominamy też o najmłodszych. Na stoiskach ZUS do dyspozycji dzieci będą specjalne kąciki zabaw. Dzięki temu dorośli będą mogli bez przeszkód założyć konto na PUE, czy uzyskać poradę od naszego pracownika. W niedzielę, 7 lipca, zapraszamy do Czerwionki- Leszczyn i stanowisk ZUS. W naszym namiocie będą czekać na Państwa nasi eksperci, można będzie przyjść i zapytać np. jak sprawnie zebrać dokumenty potrzebne do wyliczenia kapitału początkowego w ZUS, czy jak uzyskać zasiłek przedemerytalny bądź rentę. A przy okazji wziąć udział w konkursie, zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych (pue.zus.pl). Ci z Państwa, którzy przyjdą z pociechami, niech nie się martwią, będą atrakcje i dla nich. Zapraszamy więc na Lato z Radiem i ZUSem! Edukacja ubezpieczeniowa jest jednym z najważniejszych obszarów aktywności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Stanowi także motyw przewodni obchodów 80 lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Beata Kopczyńska

rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rybniku