Komunikaty Ogłoszenia Obwieszczenia

Informacja Centrum Prawa Bankowego

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Do projektu, od 2008 r. zapraszamy wszystkie gminy w Polsce. Jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnetrznych, we współpracy z Policją i Federacją Konsumentów.
Przeciwdziałamy wyrafinowanym formom działalności przestępczej z wykorzystaniem skradzionych i zgubionych dokumentów tożsamości. Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzania kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi (np. fikcyjna działalność gospodarcza).
Kampania mówi o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów i z pewnością pomoże wielu osobom z regionu i poprawi bezpieczeństwo wszystkich obywateli. System DZ nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

System Zastrzegania Kart (+49) 828 828 828

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 roku przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zaginionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+49) 828 828 828 i zastrzec swoją kartę.
Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Ostrzeżenia konsumenckie