Komunikaty Ogłoszenia Obwieszczenia

Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło”

Gwara Ślaska na wesoło_924 stycznia 2016 roku po raz kolejny w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się konkurs Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara śląska na wesoło”. Organizatorem był Powiatowy Zespół  Doradztwa  Rolniczego w Rybniku oraz Teatr Ziemi Rybnickiej, którego celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych, a przede wszystkim integracja środowisk oraz promocja gmin powiatu rybnickiego i miasta Rybnika.

W konkursie wzięło udział 10 Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin: Czerwionki-Leszczyn, Lysek, Gaszowic oraz Rybnika: KGW Bełk, Czuchów, Książnice, Dębieńsko, Pstrążna, Sumina, Rybnik-Ligota, Rybnik-Gotartowice. Wypiek pączków ( krepli ) oraz wystawę rękodzieła przygotowały: KGW Książnice, Dzimierz, Gaszowice, Sumina, Rybnik-Ligota oraz Stowarzyszenie „Pasjonatki” z  Rybnika-Boguszowic. Podczas konkursu prezentowane były różne konkurencje takie jak: „Śpiewka o nos” -  piosenka własnego autorstwa, „Co mnie rychtig wkurzo” -  scenka kabaretowa oraz potrawa śląska - kreple. W wydarzeniu uczestniczył Marek Profaska Wicestarosta Rybnicki, Piotr Masłowski  Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, Grzegorz Boski Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Wiesław Janiszewski Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, a także przedstawiciele lokalnych władz.
Prestiżową nagrodę publiczności otrzymało KGW Bełk. Wszyscy uczestnicy konkursu po dobrej zabawie otrzymali dyplomy i nagrody.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Gwara Ślaska na wesoło_1
  • Gwara Ślaska na wesoło_2