FINAŁ KONKURSU WIEDZY EKONOMICZNEJ "KURS NA ZYSK"

Konkurs ekonomiczny 2013  _1W sobotę, 15 czerwca b.r. w Katowicach, odbył się finał konkursu wiedzy ekonomicznej dla gimnazjalistów i licealistów o nazwie „KURS NA ZYSK", którego organizatorami byli Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy oraz Bank Spółdzielczy w Cieszynie i Bank Spółdzielczy w Leśnicy.

W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz wielu innych zaproszonych gości. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy młodych ludzi na tematy, które często wydają się być dla nich odległe. Zakres tematyki to na przykład zakładanie kont bankowych, informacje o kartach płatniczych i kredytowych czy też bankowość spółdzielcza, różnice między bankiem spółdzielczym a kredytowym i wiele innych. Zadaniem konkursu jest przygotowanie dla młodzieży z regionu bezpiecznego i łatwiejszego startu w dorosłe życie. Każde z nich w przyszłości zetknie się z szeregiem zagadnień ekonomicznych czy finansowych. Laureatami konkursu zostali: I miejsce Łukasz Trojan, II miejsce Aleksandra Czempiel, uczennica z Zespołu Szkół Czerwionka-Leszczyny reprezentującej
Powiat Rybnicki, z czego jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy. III miejsce Romina Jasik. Główną wygraną za zdobycie I-go miejsca była kwota w wysokości 2500 złotych. II miejsce to 2000 zł, III miejsce 1500 zł. Nagrody były zapewnione także na etapie półfinałów w kwotach: I miejsce 1000 zł, II miejsce 750 zł, III miejsc 500 zł odpowiednio dla piętnastu uczestników. W konkursie była przewidziana także dodatkowa, atrakcyjna nagroda - odpłatne praktyki w Banku BGK w Katowicach dla dwóch najlepszych uczestników „KURSU NA ZYSK" ze szkół średnich.

• Konkurs ekonomiczny 2013 _1
  • Konkurs ekonomiczny 2013 _2