Poświęcenie Sztandaru Zespołu Szkół nr 5 w Bełku

Poświęcenie sztandaru_414 czerwca br w Zespole Szkół nr 5 w Bełku odbyła się uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły oraz obelisku upamiętniającego Patrona Szkoły - ofiarę Katynia podporucznika Franciszka Rducha.

W uroczystości wzięli udział starosta Damian Mrowiec, wicestarosta Aleksandra Chudzik, kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, radni powiatu rybnickiego oraz przedstawiciele samorządów gminnych i placówek oświatowych. Uroczystość była wyjątkowa z dwóch powodów – stanowiła bowiem część roku jubileuszowego naszej szkoły obchodzącej 50-lecie istnienia, ponadto poświecenie sztandaru odbyło się w dwudziestą rocznicę nadania szkole podstawowej imienia Franciszka Rducha. Na uroczystość przybył także syn patrona szkoły Stanisław Rduch wraz z rodziną, który powiedział: "Dzisiejsza uroczystość jest symbolem wprowadzającym nas w rzeczywistość. Uczestniczyłem kiedyś w spotkaniu rodzin ofiar katyńskich z Ojcem Świętym. Papież prosił, abyśmy wybaczyli mordercom, ale pamiętali o hołdzie i pamięci dla ofiar". Święto szkoły było wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień dotyczących losów osób związanych z szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do myśli o własnej przeszłości. Nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom składamy podziękowanie za zorganizowanie tej uroczystości przybliżającej młodzieży bohaterów, którzy oddali swoje młode życie w obronie ojczyzny.

• Poświęcenie sztandaru_1
  • Poświęcenie sztandaru_2