105 lecie OSP Lyski

105 lecie W sobotę 6 lipca 2013 strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lysek świętowali 105-lecie istnienia OSP oraz poświęcenie nowego samochodu i figury św. Floriana.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św., następnie pochodem przemaszerowano pod remizę, gdzie zasłużonych uhonorowano medalami i wyróżnieniami. Po raz drugi złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Eugeniusz Kolarczyk, a odznaczenie za 50 lat służby otrzymał Andrzej Grzenia. Z rąk gen. bryg. Zbigniewa Meresa Andrzej, Grzenia oprócz odznaczenia otrzymał także pamiątkową szablę. Dodatkową atrakcją dla przybyłych gości była możliwość skorzystania z podnośnika z którego można było zobaczyć piękne widoki gminy Lyski. Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy Lysek i okolicznych sołectw oraz zaproszeni goście m.in Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, oraz przedstawiciele samorządów gminnych. Życzymy strażakom aby społeczna służba przyniosła wiele satysfakcji i radości.

• 105 lecie OSP Lyski_1
  • 105 lecie OSP Lyski_2