90 lecie Polskiego Związku Łowieckiego

90 lecie PolskiegoW dniu 14 września 2013 r. w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach Raciborskich odbyło się otwarcie wystawy Przyrodniczo-Łowieckiej z okazji 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego, której organizatorem są Koła Łowieckie Rejonu Rybnickiego.

Na otwarciu wystawy uczestniczyło wielu znakomitych gości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Kazimierz Szabla, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach Jerzy Żagiell,  Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wicestarosta Rybnicki Aleksandra Chudzik, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny Wiesław Janiszewski, poseł Henryk Siedlaczek, poseł Grzegorz Janik oraz pozostali przedstawiciele władz lokalnych, policji, leśników, myśliwych oraz duchowieństwa. W trakcie wystawy zebrani mieli okazję posłuchać muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Echo Pszczyny. Następną atrakcją był pokaz sokolniczy zaprezentowany przez sokolnika z Republiki Czeskiej - Jaro Oschelda. Pokaz psów myśliwskich poprowadził Międzynarodowy Sędzia Kynologiczny Henryk Fonfara. Wystawa, również była okazją do wręczenia Złotego Medalu Zasłużonego Dla Łowiectwa Śląskiego nadanego przez Okręgową Radę Łowiecką w Katowicach dla Damiana Mrowca, Wiesława Janiszewskiego, Adama Koryzny i Władysława Kamusińskiego. Natomiast Srebrny Medal Zasłużony Dla Łowiectwa Śląskiego otrzymał Andrzej Smółka. Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających do dnia 23 września 2013 r.

• 90 lecie Polskiego Związku łowieckiego_1
  • 90 lecie Polskiego Związku łowieckiego_2