Nadanie imienia prof. Antoniego Motyczki rydułtowskiemu rondu

nadanie imienia AntoniegoDnia 21.09 br w Rydułtowach odbyła się uroczystość nadania imienia prof. Antoniego Motyczki jedynemu rydułtowskiemu rondu, które usytuowane jest na przecięciu ulic Strzelców Bytomskich i Sobieskiego.

Inicjatorką nadania rondu imienia senatora Antoniego Motyczki była Kornelia Newy Burmistrz Miasta Rydułtowy. Profesor Antoni Motyczka był wieloletnim przyjacielem Rydułtów. Jako senator zrobił bardzo wiele dla naszego regionu. Był inicjatorem budowy autostrady A1 i dążył do zakończenia tej inwestycji jak najszybciej. W uroczystości wzięła udział rodzina, władze miasta, Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, parlementarzyści oraz przyjaciele i wpółpracownicy senatora. Wstęgę na rondzie przecięła rodzina zmarłego: syn z synową i wdowa po profesorze Pani Danuta Motyczka. Cieszymy się bardzo z tej inicjatywy, ponieważ profesor Antoni Motyczka zasłużył sobie z pewnością na upamiętnienie swojej osoby wśród mieszkańców naszego regionu.

• Nadanie imienia Antoniego Motyczki rydułtowskiego ronku _1
  • Nadanie imienia Antoniego Motyczki rydułtowskiego ronku _2