Pierwsza powiatowa biesiada strażacka

W dniu 26 października br. W Domu Przyjęć Maria-Teresa w Świerklanach Dolnych Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rybniku zorganizował pierwszą powiatową biesiadę strażacką w której uczestniczyli strażacy jednostek OSP powiatu rybnickiego oraz zaproszeni goście: Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, europoseł Bogdan Marcinkiewicz, komendant PSP w Rybniku Krzysztof Ziaja, przewodniczący rady powiatu Jan Tokarz, członek zarządu rady powiatu Zbigniew Goworowski, burmistrz gminy Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, wójt gminy Jejkowice Marek Bąk, wójt gminy Świerklany Antoni Mrowiec oraz wójt gminy Lyski Grzegorz Gryt. Biesiada rozpoczęła się o godzinie 17.00 a zakończyła o 21oo.Biesiadę otworzył Prezes Zarządu Powiatowego OSP Andrzej Grzenia, prowadził – prezes biesiady Robert Kowol oraz członkowie prezydium biesiady : Gerard Kotula i Andrzej Grzenia. „Herodem" biesiady został Janusz Krótki zaś „katami" zostali Henryk Toborski i Wojciech Wita. Podczas biesiady śpiewano piosenki w specjalnie przygotowanych śpiewnikach. Na biesiadzie odbyło się wiele konkurencji sprawnościowych gdzie z dużym humorem przyjmowano nawet przegraną. Prym w biesiadzie wiedli strażacy z Gaszowic i Świerklan . W punktacji generalnej biesiada zakończyła się remisowo. Strażacy bardzo dziękują sponsorom biesiady którymi byli: Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, europoseł Bogdan Marcinkiewicz, wójt Antoni Mrowiec, przewodniczący rady powiatu Jan Tokarz oraz zakład piekarniczy Leszek Baron. Najwięcej podziękowań otrzymał Gerard Kotula za przygotowanie sali i całą organizację tak wspaniałej strażackiej biesiady. Jak zapowiedział starosta Damian Mrowiec kolejna biesiada już za rok odbędzie się w Łukowie Śląskim.

• Pierwsza powiatowa biesiada strażacka _1
  • Pierwsza powiatowa biesiada strażacka _2