75 lecie Szkoły Podstawowej w Lyskach

16 listopada 2013 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lyskach odbyła się uroczystość jubileuszowa upamiętniająca 75 – letnią rocznicę powstania Szkoły Podstawowej w Lyskach. Pomysłodawcą i głównym organizatorem uroczystości była dyrektor szkoły Maria MichalskaW uroczystości uczestniczyli: nauczyciele, rodzice, absolwenci oraz Starosta Rybnicki Damian Mrowiec jak również przedstawiciele gminy Lyski. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Małgorzaty w Lyskach. Po czym, w asyście pocztów sztandarowych, odbył się przemarsz do budynku szkoły. W części oficjalnej były kwiaty, gratulację, podziękowania oraz program artystyczny w wykonaniu dzieci z lyseckiej szkoły. Po występach artystycznych wszyscy obecni zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i na poczęstunek. Życzymy szkole dalszych sukcesów i osiągnięć wyrażając głębokie przekonanie, że nadal będzie pielęgnowana wieloletnia tradycja i szczytnie zapisywała karty historii naszego szkolnictwa, a absolwenci będą rozsławiać jej imię w Polsce i poza jej granicami.

• 75 lecie Szkoły Podstawowej w Lyskach_1
  • 75 lecie Szkoły Podstawowej w Lyskach_2