Nagroda GRAND PRIX dla Mateusza Piecowskiego

Mateusz Piecowski 1W czwartek 30 maja w Sali WOK Hutnik odbył się XX Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60 i 70. Do finału jury zakwalifikowało 20 wykonawców.

Niezmiennym od lat organizatorem Festiwalu jest Andrzej Rębowski, znany w Wyszkowie popularyzator idei olimpizmu, której także podczas Festiwalu nie zabrakło. XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce" zakończył się koncertem finałowym 30 maja 2013 r. Na scenie królowały znane przeboje lat 60 i 70 w interpretacji młodych wykonawców z całej Polski. Tegoroczną nagrodę Super Grand Prix oraz Srebrny klucz wiolinowy na kamieniu AGAT otrzymał Mateusz Piecowski za piosenkę „Dzień dobry Mr.Blues". Fundatorem nagrody w wysokości 10000 zł był Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Mateusz, mieszkaniec Gaszowic jest znany z takich programów jak „Bitwa na Głosy", gdzie wystąpił u boku Piotra Kupichy.

Pozostałe nagrody Festiwalu:

Grand Prix - Nagroda w wysokości 1000 Euro oraz statuetka okolicznościowa dla Natalii Kowalskiej „Ktoś między nami"

I Nagroda - Nagroda w wysokości 4000 zł dla Ali Al - Ani „Podaruj mi trochę słońca"

I Nagroda - Nagroda w wysokości 4000 zł dla Barbary Smyk „Jej portret"

II Nagroda - Nagroda w wysokości 3000 zł dla Agaty Grześkiewicz „W dziką jabłoń cię zaklęłam"

Nagroda Specjalna - Nagroda w wysokości 1000 zł dla Mateusza Piecowskiego „Dzień dobry Mr. Blues"

Nagroda Publiczności - Nagroda w wysokości 1000 zł. dla Kamila Czeszel „Płonie stodoła".

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!