Lekkoatletyka dla każdego

Zawody wojewódzkie w Sosnowcu w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego, były ostatnimi w tym sezonie lekkoatletycznym. Miejscem rywalizacji był stadion Miejskiego Ośrodka Sportu w Sosnowcu. Program zawodów obejmował biegi na 100, 300, 600 m oraz konkurencje skoku w dal i pchnięcia kulą.
W typowo jesiennej aurze, przy padającym deszczu nasi lekkoatleci spisali się doskonale. Zdobyliśmy 20 medali, w tym pięć złotych ! Podwójną złotą medalistką została Klaudia Chrostek , która wygrała konkurencję skoku w dal oraz bieg na dystansie 100 m. Warto przypomnieć, że Klaudia to brązowa medalistka Ogólnopolskiego Finału Czwartków lekkoatletycznych. Doskonale spisała się również Daria Górczewska która wynikiem 4, 74 m zdobyła złoto w skoku w dal. Bardzo dobry wynik, zważywszy, że zawody odbywały się przy padającym deszczu. Do złota Daria dołożyła jeszcze brąz w biegu na 100 m. Podobnie spisał się Tomek Kokoszka wygrywając bieg na dystansie 100 m i zajmując drugie miejsce w skoku w dal. Na wyróżnienie zasługuje Maya Buchta, zdobywczyni dwóch brązowych medali ( 100 m i skok w dal) oraz Szymon Szczyra , który zdobył brązowe medale w skoku w dal i biegu na 300 m. Wśród medalistów znaleźli się również : Martyna Wystemp złoto w skoku w dal, Marcelina Wystemp srebro w skok w dal, Burakowski Kacper srebro w pchnięciu kulą, Natalia Knopik srebro w pchnięciu kulą, Mateusz Słupik srebro w biegu na 600 m, Oliwia Benisz srebro w biegu na 600 m, Kinga Szendzielorz brąz w skoku w dal, Darek Czempiel brąz w biegu na 600 m, Martyna Wiencek brąz w biegu na 300 m, Tomek Kowalski brąz w biegu na 100 m.
Gratulacje dla wszystkich startujących za postawę i uzyskane wyniki. W wielu przypadkach do podium zabrakło naprawdę niewiele.
Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Pokazuje lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Lekkoatletyka dla każdego! realizowana jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje 523 grupy treningowe w gimnazjach i klasach IV-VI szkoły podstawowej w całej Polsce. W zabawach lekkoatletycznych klas I-III - tzw. Eventach Lekkoatletyka dla każdego! uczestniczy rocznie blisko 180 tysięcy dzieci w całej Polsce. Jest to programy wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Nestlé Polska i PKN Orlen. Głównym koordynatorem programu jest Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
W marcu tego roku nasz klub zorganizował tzw. event lekkoatletyczny pod nazwą Mistrzostwa Gminy i Miasta Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wystartowało 170 uczniów z terenu naszej Gminy. Z uwagi na duże zainteresowanie, II Halowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce zostaną przeprowadzone w dwóch terminach. Szkoła Podstawowa (kl. I – VI), oraz kl. VII i klasy gimnazjalne. Rywalizacja tak jak poprzednio odbędzie się rocznikami.
Prezes MUKS Wilhelm Szewczyk
dr Mirosław Szopniewski

 • Lekkoatletyka dla każdego_1
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 177
 • Lekkoatletyka dla każdego_2
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 168
 • Lekkoatletyka dla każdego_3
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 158
 • Lekkoatletyka dla każdego_4
 • Autor: MUKS Szewczyk
 • Odsłon: 148

Załączniki:
Pobierz plik (WYNIKI.pdf)WYNIKI.pdf[ ]302 kB

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Powiat w liczbach

polska w liczbach