W dniu 21 lutego 2018 r. na hali w Jankowicach rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego w kategorii - grupa starsza czyli uczennice klas VII i klas gimnazjalnych. Do turnieju zgłosiło się 5 szkół z powiatu rybnickiego. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Rozgrywki oraz poszczególne mecze były wyrównane (o czym świadczą niskie wyniki) i stały na bardzo wysokim poziomie. Po zaciętej walce I miejsce zajęły dziewczęta z Jejkowic, II zawodniczki z Leszczyn a nasze piłkarki uplasowały się ostatecznie na III miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Natalia Sobik z Leszczyn. Dekoracji drużyn, wręczenie medali oraz pucharów dokonali Grzegorz Potysz Kierownik Referatu Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego w Rybniku oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rybniku  Piotr Pszonka. Nagrody zakupione zostały z funduszy powiatu w ramach Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.