FINAŁ XI EDYCJI POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO

W dniach 17.12.2018 oraz 09.01.2019r w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach rozegrano zawody finałowe XI edycji Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt. Spotkania finałowe dostarczyły wielu emocji zarówno kibicom jak i samym zawodnikom, które w zgodnej opinii obserwatorów stały na bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn siatkarzy i siatkarek startujących w lidze.
Wręczono pamiątkowe medale i puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Rybniku. Starostwo sfinansowało także poczęstunek w postaci kołaczyków i wód, a także zadbało o niezbędny sprzęt sportowy do przeprowadzenia zawodów.
W rozgrywkach Powiatowej Ligi Siatkówki wzięło udział osiem drużyn ze szkół w Piecach, Jejkowicach, Jankowicach, Świerklanach i Lyskach. Zgłoszone do ligi zespoły składały się z uczniów klas III (gimnazjalnych) oraz VII i VIII (szkół podstawowych)
Organizatorami tego sportowego przedsięwzięcia były: Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Gminny Uczniowski Klub Sportowy „LIDER” mający siedzibę w Szkole Podstawowej im. „Ziemi Śląskiej” w Piecach.
Na koniec rozgrywek, w uroczystości podsumowania - głos zabrali zaproszeni goście, którzy pochwalił młodzież za zaangażowanie i sportową postawę. Podziękowano również organizatorom tj. Gminnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „LIDER” za inicjatywę zorganizowania Ligi Piłki Siatkowej oraz promowania i rozwijania talentów siatkarskich. Starostwo w Rybniku wyraziło chęć wsparcia działań na rzecz zorganizowania kolejnej edycji Ligi.
Nagrody wręczyli: przedstawiciel władz powiatowych – Grzegorz Potysz, przedstawiciel władz gminnych – Zbigniew Goworowski oraz dyrektor szkoły w Piecach – Mariusz Gawliczek.
Organizatorzy dziękują ze swej strony Nauczycielom uczestniczących szkół za przygotowanie młodzieży do rywalizacji sportowej oraz obiektywne i profesjonalne sędziowanie spotkań.

Ze sportowym pozdrowieniem : Cezary Stachura

Wyniki XI edycji Powiatowej Ligi Siatkówki

Chłopcy – rozgrywki 17.12.2018
I miejsce – Jankowice
II miejsce – Lyski
III miejsce – Piece
IV miejsce – Jejkowice

Dziewczyny – rozgrywki 09.01.2019r
I miejsce – Jankowice
II miejsce – Jejkowice
III miejsce – Piece
IV miejsce – Świerklany

 • FINAŁ XI EDYCJI POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO_1
 • Autor: GUKS LIDER
 • Odsłon: 129
 • FINAŁ XI EDYCJI POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO_2
 • Autor: GUKS LIDER
 • Odsłon: 121
 • FINAŁ XI EDYCJI POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO_3
 • Autor: GUKS LIDER
 • Odsłon: 132
 • FINAŁ XI EDYCJI POWIATOWEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY RYBNICKIEGO_4
 • Autor: GUKS LIDER
 • Odsłon: 125

Klauzula informacyjna

rodo

Gmina z dobrą energią

dobra energia

Nie truj sąsiada!

Rzecznik Konsumentów

rk

Powiat w liczbach

polska w liczbach