Plażówka w podmuchach wiatru.

17 czerwca br. na boisku do plażówki przy Gimnazjum w Lyskach odbył się XII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Dziewcząt o Puchar Starosty Rybnickiego. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: z Bełku, Jankowic, Pieców oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do 21 punktów (tie break do 15 punktów). Aura początkowo zdawała się idealna: ciepło z delikatnymi powiewami letniego wietrzyka. W trakcie turnieju doszło do zmiany pogody – gwałtowne porywy wiatru sprawiły, iż uzależnienie plażówki od warunków atmosferycznych pokazały się w pełni; nieprzewidywalność zagrywki (raz pod wiatr, raz z jego gwałtownymi podmuchami), „zatrzymywanie” piłki w trakcie akcji oraz gwałtowna zmiana kierunku lotu sprawiły, iż dziewczęta musiały się mocno napracować na sukces. I tak kolejność miejsc ukształtowała się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jankowic (Julia Kaszyca, Patrycja Kozik oraz Nikola Wita), drugie z Bełku (Natalia Krupka, Klaudia Bujoczek oraz Maria Malcherczyk), trzecie z Pieców (Urszula Cojg, Marta Gawliczek, Paulina Czernik oraz Marcelina Wystyrk), ostatnie natomiast z Lysek. Nasze Gimnazjum reprezentowały Nikola Kotyrba oraz Aleksandra Jureczko. Zawodniczkom zapewniono poczęstunek i wodę, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom a drużyny podium medale oraz puchary, wręczone przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorza Potysza. Zawody zorganizował UKS „GRACZ” i Starostwo Powiatowe w Rybniku. Sędziował Piotr Paprzycki.

• Plażówka w podmuchach wiatru_1
  • Plażówka w podmuchach wiatru_2