Deszczowa plażówka.

20 czerwca br. na boisku do plażówki przy Gimnazjum w Lyskach odbył się XII Powiatowy Turniej Siatkówki Plażowej Chłopców o Puchar Starosty Rybnickiego. Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: z Bełku, Jankowic, Pieców oraz Lysek. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do 21 punktów (tie break do 15 punktów). I tym razem pogoda zaskoczyła wszystkich: po wcześniejszych upałach w dniu turnieju wiszące nisko chmury wskazywały na deszcz. W ostatnich dwóch meczach zaczęło padać i tak pozostało już do końca. Ciężka, mokra piłka oraz zimne opady sprawiły zawodnikom wiele kłopotów, ale zakończono zawody zgodnie z planem. I tak kolejność miejsc ukształtowała się następująco: pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jankowic (Kamil Kuźnik, Szymon Podgórny oraz Mateusz Zieleźny), drugie z Bełku (Paweł Malcherczyk, Andrzej Szymura oraz Michał Kurcok), trzecie z Pieców (Dawid Wawoczny i Łukasz Bober), czwarte natomiast z Lysek. Lyseckie Gimnazjum reprezentowali Dawid Sienkiewicz oraz Michał Zientek. Zawodnikom zapewniono poczęstunek i wodę, każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom a drużyny podium medale oraz puchary, wręczone przez przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Rybniku Grzegorza Potysza. Zawody zorganizował UKS „GRACZ” i Starostwo Powiatowe w Rybniku. Sędziował Wojciech Jędraś.

• Deszczowa plażówka_1
  • Deszczowa plażówka_2